logo
04/10
03/10
30/09
29/09
28/09
2 ...

У Львові відбудеться щорічний міжнародний Фестиваль давньої музики

08-08-2022 20:24396

У Львові відбудеться щорічний міжнародний Фестиваль давньої музики

З 9 по 14 серпня у Львові пройде щорічний міжнародний Фестиваль давньої музики.

Удев’ятнадцяте він відбудеться під егідою проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», започаткованого Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика з повномасштабним військовим вторгненням Росії в Україну, йдеться у релізі заходу.

Підназвою Фестивалю стане гасло «На вістрі часу».

Фестивальна преамбула з клавесинних творів XVII–XVIII століть пролунає у виконанні Уршулі Ставіцької 9 серпня. Музика Подбєльського, Шайденманна, Дубена, Фробергера, а також Форкере, Куперена, Дюфлі та Шилдта забезпечить гідний показ розмаїтої культури минулого у сучасному світі, що є головною метою Фестивалю.

Іншою важливою константою Фестивалю Давньої Музики є представлення світові середньовічної та ранньомодерної музичної культури України.

Саме тому програма Відкриття під назвою «Дума-Україна» буде озвучена відомим виконавцем на стародавніх інструментах Тарасом Компаніченком 11 серпня.

Лунатимуть українські старовинні канти, лицарські пісні та пісні з рукописних збірників XVII–XVIII століть.

12 серпня третій фестивальний день ознаменується камерним концертом клавесинної та вокальної музики у супроводі basso continuo — «Очі, повні сліз». Як зазначає соліст, знаний контратенор Роман Меліш, «Ми відчуємо, як любили європейські композитори епох Відродження та бароко».

У програмі 13 серпня виконавці поєднають, здавалося б, зовсім далекі інструменти – нікельхарпу, яка і сьогодні широко використовується у скандинавській традиційній музиці та клавесин, що став своєрідним символом аристократичної та вишуканої музики бароко. Відкриватимуть слухачам унікальні інструментальні барви солістки

Олена Єременко та Ганна Іванюшенко.

У фінальний день Фестивалю, 14 серпня, програма пропонує слухачам приєднатись до двох концертів з європейськими виконавцями. На основі свого великого досвіду середньовічної імпровізації Норберт Роденкірхен використав рідкісні музичні моделі, щоб сплести серію чарівних мелодій у стилі мандрівних музикантів. Читцем старовинних текстів, що доповнять атмосферу давнини, виступить український поет Остап Сливинський. Закриття Фестивалю Давньої Музики у Львові пройде в атмосфері гри провідного європейського ансамблю середньовічної музики «Секвенція»: Норберт Роденкірхен та Бенджамін Беґбі виконають пісні середньовічних воїнів у програмі «Дискордія / Конкордія».

Leopolis.news