logo
04/10
03/10
02/10
01/10
2 ...

G7 закликала рф негайно передати Україні контроль над Запорізькою АЕС

10-08-2022 15:14309

G7 закликала рф негайно передати Україні контроль над Запорізькою АЕС

Міністри закордонних справ країн G7 закликали Росію негайно повернути Україні повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією.

Про це йдеться у заяві, поширеній МЗС Німеччини.

У спільному звернення, зокрема, сказано: «…ми вимагаємо, щоб Росія негайно повернула повний контроль своєму законному суверенному власнику, Україні, над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної роботи. Український персонал, який обслуговує Запорізьку атомну електростанцію, повинен мати можливість виконувати свої обов’язки без погроз і тиску. Саме постійний контроль росії над заводом ставить під загрозу регіон».

«Ми як і раніше глибоко стурбовані серйозною загрозою, яку захоплення українських ядерних об’єктів та інші дії російських збройних сил створюють для безпеки цих об’єктів, значно підвищуючи ризик ядерної аварії чи інциденту та створюючи загрозу для населення України, сусідніх держав і міжнародної спільноти. Це також підриває здатність МАГАТЕ здійснювати моніторинг мирної ядерної діяльності України з метою гарантій», – відзначають міністри.

G7 також наголошує, що співробітники МАГАТЕ повинні мати безперешкодний доступ до всіх ядерних установок в Україні та безпосередньо спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих установок.

Як повідомляли, рф розпочала процес підключення ЗАЕС до Криму, а це дуже небезпечно.

Раніше рашисти пригрозили підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Російські окупаційні війська обстрілюють із території окупованої Запорізької АЕС підконтрольні Україні населені пункти. Водночас окупанти завдають удари по самій ЗАЕС і погрожують її підірвати. Станція замінована.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news