logo
01/12
28/11
26/11
12/11
11/11
10/11
09/11
08/11
07/11
04/11
03/11
29/10
2 ...

В НПП «Північне Поділля» спеціалісти із НЕК «Укренерго» визначали вплив електромагнітного поля ЛЕП на біорізноманіття

22-09-2022 09:34562

В НПП «Північне Поділля» спеціалісти із НЕК «Укренерго» визначали вплив електромагнітного поля ЛЕП на біорізноманіття
Фото: Михайла Шишки

У середу, 21 вересня, в Національному природному парку «Північне Поділля» відбулася робоча зустріч природоохоронців установи зі спеціалістами Національної енергетичної компанії «Укренерго» та науковцями із кафедри екології Національного авіаційного університету. Метою цієї робочої зустрічі було проведення замірів впливу електричного та магнітного полів ліній електропередач (ЛЕП), що пролягають через природоохоронні території НПП «Північне Поділля», на біорізноманіття.

Проведені спеціалістами заміри показали, що магістралі ЛЕП, які виділяють певні електричні та магнітні поля, не мають суттєвого впливу на видове різноманіття як флори, так і фауни. Про це зазначила експертка з охорони довкілля НЕК «Укренерго» Ганна Якименко.

За її словами, чисельний та видовий рослинний склад під магістралями ЛЕП майже нічим не відрізняється від рослинності, що зростає поза їх межами. Також, науковці та спеціалісти робочої групи зазначили, що електромагнітні поля від ЛЕПів не впливають і на орнітофауну. Кожен із них мав нагоду споглядати багато різного птаства, що сиділо на дротах електроліній та літало поміж них.

Робоча зустріч відбулася в рамках чотирьохстороннього Меморандуму про співпрацю, підписантами якого є представники від НЕК «Укренерго», Національного авіаційного університету та Національних природних парків «Північне Поділля» і «Кременецькі гори».

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news