logo
01/12
28/11
26/11
12/11
11/11
10/11
09/11
08/11
07/11
04/11
03/11
29/10
2 ...

З початку війни у Стрийській ОТГ активізувались незаконні вирубки

28-09-2022 15:12703

З початку війни у Стрийській ОТГ активізувались незаконні вирубки

З початком війни поблизу села Бережниця Стрийського районі на Львівщині активізувались незаконні рубки – як на території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва, так і в самосійних лісах, полезахисних і прибережних захисних смугах.

Про йдеться у релізі ГО «Дунайсько-Карпатська Програма».

Як зазначають у ГО, село Бережниця знаходиться за 8 км від Стрия. Колись воно було оточене лісами, зокрема, старими дубами. Зараз же від них – здебільшого пеньки. 

«Машини вивозили ліс практично щодня. Я неодноразово викликав поліцію. Поліція переконує, що не може нічого зробити, оскільки немає заяви від влади ОТГ, котра здійснює управління від імені територіальної громади. Я також звертався до керівника Стрийської ОТГ Олега Канівця. Але керівництво ОТГ досі не вжило заходів, щоб зупинити розкрадання», – каже місцевий мешканець, активіст Ігор Череватий. 

У 2018 році в с. Бережниця вже відкривали кримінальне провадження щодо вирубки самостійних лісів та в лісопарковій зоні. Екоінспекція тоді нарахувала збитки від незаконних вирубок на суму близько на 8 млн грн. Але нікого так і не покарали - минуло 5 років,  судова справа досі триває. А головний підозрюваний, що проходив по цій справі, вже навіть повернувся з-за кордону, коли виїхав одразу ж, як справу відкрили. 

За приблизними оцінками, тепер встигли вирубати приблизно такі ж об'єми як у 2018 році, кажуть громадські активісти. 

З початку війни зрубали сотні дерев. Зокрема, 200-літній дуби. І хоча формально ці території не відносяться до лісфонду, такі вирубки класифікуються як економічний злочин. Так, день за днем, в селі Бережниця грабують громаду та, загалом, український народ. Злочин це і по відношенню до довкілля. 

За словами заступника керівника ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» Анатолія Павелка, зважаючи на обсяги рубок, це діяння має ознаки злочину, передбаченого ст. 246 Кримінального кодексу України.

 

 Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news