logo
23/01
19/01
12/01
09/01
02/01
28/12
26/12
2 ...

Угорський депутат побажав Польщі повернути спільний кордон з Угорщиною: МЗС України відреагувало

13-11-2022 11:11404

Угорський депутат побажав Польщі повернути спільний кордон з Угорщиною: МЗС України відреагувало

Речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко закликав угорський уряд засудити заяви свого депутата Ласло Тороцкоі, який побажав Польщі на День незалежності повернути спільний кордон з Угорщиною.

Свій коментар Ніколенко опублікував у Facebook, повідомляє «Європейська правда».

«Заклик угорського депутата Ласло Тороцкоі до перегляду державних кордонів є неприйнятним. Закликаємо уряд Угорщини засудити такі безвідповідальні висловлювання, які підважують двосторонні відносини та не відповідають духу добросусідства», – зазначив Ніколенко.

Зокрема, депутат від угорської партії «Наша батьківщина» Ласло Тороцкоі у п’ятницю з нагоди Дня незалежності Польщі у Twitter побажав їй знову мати спільний кордон із Угорщиною.

Твіт він проілюстрував фотографією, зробленою після захоплення Угорщиною Закарпаття у 1939 році, де поляк і угорець тиснуть руку біля прикордонного стовпа.

Тороцкоі у 2006 році організував антисловацьку демонстрацію в Будапешті, на якій були спалені словацькі державні символи. Тоді ж Тороцкоі вислали зі Словаччини на п'ять років після того, як хотів організувати акцію протесту проти етнічних інцидентів у Словаччині, але її заборонила словацька поліція.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news