logo
27/11
26/11
23/11
22/11
18/11
17/11
13/11
12/11
10/11
08/11
2 ...

СБУ, поліція та Нацгвардія прийшли до Києво-Печерської Лаври (ФОТО)

22-11-2022 08:56594

СБУ, поліція та Нацгвардія прийшли до Києво-Печерської Лаври (ФОТО)
Фото: СБУ

Як повідомила Служба безпеки України, на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві проводяться контррозвідувальні (безпекові) заходи.

Про це повідомляє СБУ.

«Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян», – йдеться у повідомленні.

Тож вказані заходи проводяться для:

  • недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»;
  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

Також повідомляється, що за безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення заборонених до обігу предметів, а також здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

«Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», – зазначається у повідомленні.

Як писав Leopolis.news, на дев’ятому місяці повномасштабної війни у Києво-Печерській Лаврі молилися за росію.

Відповідне відео опублікував священик ПЦУ Михайло Омелян.

На відео прихожани в Лаврі співають «Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается Матушка – Русь».

«Наші захисники Батьківщини віддають своє життя захищаючи державу і народ, а в УПЦ, та що ніби не МП, та що зрадила Україну і зараз намагається відбілитися від крові гуманітарною «допомогою» – все ще досі моляться за росію», – написав Омелян.

СБУ відкрила кримінальну справу щодо прославляння «русского мира» у Києво-Печерській Лаврі.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news