22-11-2022 12:274051
Конфлікт довкола стихійного паркінгу на вул. Миколи Вороного точиться з 2000 року. Спочатку на цьому місці хотіли організувати спортивний або ігровий майданчик, потім багаторівневий паркінг, але у 2018 році міськрада несподівано пристала на пропозицію ТОВ «Ательєр» збудувати на цьому місці готель, що вкрай обурило мешканців прилеглих будинків.
Ідея будівництва готелю була настільки «переконливою», що чиновники знехтували процедурою, думкою громади та прийняли рішення всупереч законодавчо прописаній процедурі і містобудівній документації. Ба більше, міськрада розробила два детальні плани стосовно цієї території у 2018 і 2020 роках і обидва начебто дозволяють будівництво готелю.
Відтак, у вересні 2018 року троє мешканців прилеглих будинків звернулися до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівської міської ради, та ініціатора розробки детального плану території ТзОВ «Ательєр». Протиправність оскаржуваних рішень виконавчого комітету люди мотивувати тим, що міськрада допустила порушення порядку прийняття рішення виконкому за № 310 від 23.03.2018, яке мало б прийматись на сесії Львівської міської ради. Також, виконком протиправно прийняв рішення за №720 від 06.07.2018, оскільки план зонування території Галицького району міста Львова відсутній, а тому детальний план території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, пр. Т.Шевченка повинен затверджуватися на сесії Львівської міської ради. Суди усіх інстанцій підтвердили, що необхідними умовами для прийняття рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про погодження детального плану території, є виконання встановлених законодавством вимог щодо розробки проекту детального плану території, а також щодо проведення громадських слухань проектів містобудівної документації.
Остаточне рішення щодо розробленого у 2018 році детального плану території прийняв Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 17 листопада 2022 року. Своєю постановою він залишив в силі постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 29.06.2021 року, який визнав протиправним та скасував рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 23 березня 2018 року № 310 «Про розроблення детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, пр. Т. Шевченка» та рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 06 липня 2018 року № 720 «Про погодження детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, пр. Т. Шевченка».
Другий детальний план території в межах вул. Миколи Вороного, Ференца Ліста та Миколи Руданського затвердили депутати Львівської міської ради на сесії 17 лютого цього року. Скандальне питання підтримали 36 депутатів, 8 були проти, 5 – утрималось, а 10 – не голосувало. Дубльоване рішення міськради, а саме ухвалу Львівської міської ради мешканці також оскаржують в суді. Влітку Львівський окружний адміністративний суд почав розгляд справи за позовом мешканців прилеглих будинків про визнання її не чинною, оскільки підставою для прийняття цього документу була вже оскаржена містобудівна документація, розроблена без врахування результатів громадських слухань та без розгляду таких на погоджувальній комісії.
Нагадаємо, що ініціатором будівництва готелю є ТОВ «Ательєр», яке належить ТОВ «Ларсун», 60% акцій якого належать Назару Купибіді, керівнику АТ «Концерн Галнафтогаз» Віталія Антонова. Ще 20% належать Арсенові Шлапаку, синові колишнього депутата Львівської міськради та бізнесмена Романа Шлапака. Ще 20% ділили між собою брати Андрій та Лев Підлісецькі. Останній до 2019 року був народним депутатом від «Самопомочі», помер у серпні 2021 року.
Марічка Муха, для Leopolis.news