logo
03/02
02/02
01/02
2 ...

Львівщина отримала бюджет на 2023 рік: що він передбачає

01-12-2022 13:32482

Львівщина отримала бюджет на 2023 рік: що він передбачає
Фото: зі сторінки у Facebook

Голова Львівської ОВА Максим Козицький підписав розпорядження про затвердження обласного бюджету на 2023 рік.

Про це Козицький повідомив у Facebook.

«Те, що держава перебуває в умовах повномасштабної війни, докорінно змінило підходи до формування документа.

Перш ніж затвердити цей бюджет, його виносили на обговорення у межах комісій Львівської обласної ради. У всіх обласних обранців була можливість внести конструктивні пропозиції», - зазначив Козицький.

Обсяг бюджету Львівської області у новому році становитиме 6,8 мільярдів гривень.

Коротко про формування та на що передбачили кошти:

• Прогнозується у 2023 році зростання у надходженнях податків і платежів до обласного бюджету на 4%, тобто на 180 млн грн у порівнянні з очікуваним виконанням 2022 року.

• Основну частку в надходженнях до загального фонду обласного бюджету становить податок з доходів фізичних осіб. Тут слід розуміти, що в тих реаліях, у яких ми живемо уже понад 9 місяців, основним платником цього податку є бюджетна сфера, а не бізнес, як це було до повномасштабної війни. Покладаємо надію на збільшення надходжень податків і платежів від релокованих та новостворених підприємств й тих, які отримували фінансову допомогу в межах обласної програми підтримки бізнесу.

• На фінансування закладів освіти в обласному бюджеті передбачили 2,1 млрд грн, що на 6% більше від очікуваного виконання у 2022 році. На програму розвитку освіти з цих коштів скерували 64 млн грн.

• На фінансування установ соціального захисту – 0,8 млрд грн (на 56% більше), з них на реалізацію програми соціальної підтримки окремих категорій громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб та захисників і захисниць України – 136 млн грн.

• На фінансування установ культури та мистецтва – 0,5 млрд грн (+6%), з них на реалізацію обласних програм – 15 млн грн.

• На фінансування установ фізичної культури та спорту – 0,2 млрд грн (збільшили на 44%), з них на реалізацію програм – 71 млн грн.

• На фінансування закладів медицини передбачили 1 млрд грн. У порівнянні з очікуваним виконанням у 2022 році обсяг видатків галузі зменшується на 3%. Це зумовлено передачею на фінансування з державного бюджету шляхом оплати послуг патологоанатомічного бюро (з 1 січня 2023 року) та бюро судмедекспертизи (з 1 липня 2023 року).

• Потребу у коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв, інші захищені видатки забезпечили у повному обсязі.

• На зміцнення матеріально-технічної бази установ соціально-культурної сфери передбачили 330 млн грн.

• На реалізацію програми щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження – 67 млн грн.

• На реалізацію інфраструктурних проєктів, підтримку бізнесу та окремих військових формувань передбачили понад 280 млн грн.

• На реалізацію програми розвитку й утримання автомобільних доріг, організації й безпеки дорожнього руху – 240 млн грн; сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства – 45 млн грн; охорони навколишнього природного середовища – 35 млн грн; розвитку й підтримки сільського господарства – 34 млн грн, охорони і збереження історико-культурної спадщини – 24 млн грн; інформатизації «Цифрової Львівщини» – 19 млн грн; з міжнародного і транскордонного співробітництва та європейської інтеграції – 17 млн грн.

• Всього на реалізацію обласних цільових програм у 2023 році заклали 2 млрд грн. Ця сума відповідає сумі фінансування на рівні цього року.

Очільник Львівщини зазначив, що повномасштабна війна внесла ще одну суттєву зміну – вперше в обласному бюджеті передбачили вилучення коштів до державного бюджету – реверсну дотацію у сумі 252 млн грн.

«Маємо з розумінням це сприйняти, адже Львівська область, на щастя, належить до тилових, відповідно наш обов’язок підтримати державу – в економічному, соціальному та фінансовому планах», - додав Козицький.

Він додав, що після затвердження місцевих бюджетів з початку нового року можна буде розпочати фінансування запланованих видатків.

Відповідно до Бюджетного кодексу України , ст 77 Стаття 77. Затвердження місцевих бюджетів:

1. Відповідно до частин дев'ятої і десятої статті 75 цього Кодексу Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради при затвердженні місцевих бюджетів мають врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування місцевих бюджетів), затверджені Верховною Радою України при прийнятті проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.

2. Місцеві бюджети затверджуються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради до 25 грудня року, що передує плановому.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news