logo
22/06
21/06
20/06
19/06
17/06
14/06
13/06
2 ...

Львів’янам розкажуть про культурну спадщину Чернігова

01-12-2022 18:121311

Львів’янам розкажуть про культурну спадщину Чернігова
Фото: ЛМР

У п’ятницю у Львові відкриють виставку «Чернігів. Спадщина під обстрілами». Так організатори хочуть привернути увагу до культурної спадщини Чернігова, розповісти про ініціативи, які діють в місті, та показати, яких втрат воно зазнало під час російської окупації.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Історія Чернігова сягає  VII ст., коли на річці Стрижень з’явилося невелике поселення. У часи Середньовіччя й Відродження місто було одним із головних осередків політико-економічного й соціально-культурного життя регіону. Місто відоме  своїми пам’ятками часів Чернігівського князівства, а також Гетьманщини й козацького Чернігівського полку, які демонструють історичну важливість регіону.

Як і Друга світова війна, нинішня війна сильно зруйнувала Чернігів. Попри це, у місті збереглося багато пам’яток архітектури, зокрема, зразки дерев’яних садиб з вишуканим різьбленим декором фасадів, подібним на мереживо», – зазначають організатори.

Відкриття виставки – 2 грудня, о 12:00 год. на пл. Ринок, біля фонтану «Амфітрита». Експозиція діятиме 3 тижні – до 23 грудня.

Виставка реалізується за співпраці Львівської міської ради, управління охорони історичного середовища ЛМР, ЛКП «Бюро спадщини», управління культури та туризму Чернігівської міської ради, проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова», харківської громадської ініціативи «dveryki.» та за фінансової підтримки АТ «КРЕДОБАНК».

Нагадаємо, раніше у Львові експонували подібну виставку – про історичну спадщину окупованої Нової Каховки. До слова, зараз ця виставка експонується у Варшаві.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news