logo
13/05
09/05
06/05
03/05
01/05
23/04
20/04
15/04
11/04
08/04
04/04
02/04
2 ...

Новий указ путіна про набуття громадянства рф українцями в окупації є нікчемним – МЗС України

28-12-2022 14:112181

Новий указ путіна про набуття громадянства рф українцями в окупації є нікчемним – МЗС України
Фото: МЗС України

МЗС України поширило коментар з приводу указу президента РФ «Щодо окремих питань набуття громадянства російської федерації».

Як зазначає зовнішньополітичне відомство України, 26 грудня президент рф підписав черговий нікчемний указ щодо порядку набуття російського громадянства громадянами України. 

«Цього разу йдеться про громадян України, які мешкали або мешкають на тимчасово окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, тимчасово окупованих у ході повномасштабної агресії Росії проти нашої держави.

Указ, який затверджує спрощені процедури виходу з громадянства України та набуття громадянства рф, є нікчемним і свідчить про неготовність Росії до переговорів, прагнення її керівництва продовжувати війну, поглинання території України, насильницьку асиміляцію та геноцид українського народу», – відзначено у коментарі. 

«Примусове нав’язування громадянства рф громадянам України, які внаслідок російської агресії опинилися в нелюдських умовах і були позбавлені фундаментального права на вільний вибір громадянства, підтверджує злочинну сутність тоталітарного російського режиму», – наголосили у МЗС України. 

Як відзначають українські дипломати, особливе обурення викликає запроваджений без згоди отримувачів порядок видачі російських паспортів примусово переміщеним на територію РФ українським дітям та підліткам від 14 до 18 років, що є кричущим порушенням основоположних прав людини та доказом вчинення росією геноциду українців.  

МЗС України  «рішуче засуджує введення в дію зазначеного документа, розцінює його як черговий злочин росії проти суверенітету та територіальної цілісності України, що грубо порушує Конституцію і закони нашої держави, чинні норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання росії». 

«Наслідки цього та інших нікчемних нормативних актів рф щодо громадян України не матимуть жодних правових наслідків, ніколи не будуть визнаними ані Україною, ані переважною більшістю держав-членів ООН. Указ доповнює перелік злочинів у ході збройної агресії росії, які розглядатимуться в рамках міжнародного трибуналу над керівництвом рф», – відзначили у МЗС.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news