logo
13/04
12/04
11/04
10/04
09/04
08/04
07/04
2 ...

Німеччина надасть Україні оборонної допомоги на €1 млрд: що в пакеті

20-01-2023 18:281375

Німеччина надасть Україні оборонної допомоги на €1 млрд: що в пакеті
Фото: ЗРК Gepard, з відкритих джерел

Німеччина готує весняний пакет оборонної допомоги Україні на €1 мільярд.

Про це заявив новий міністр оборони країни Борис Пісторіус після засідання Контактної групи з питань оборони України у німецькому Рамштайні, передає «Мілітарний».

«Ми говоримо загалом про весняний пакет вартістю понад 1 млрд євро», – поінформував Пісторіус.

За його словами, із цим пакетом загальна вартість наданої Німеччиною військової допомоги перевищить €3,3 мільярда.

Цього разу акцент буде зроблений на протиповітряній обороні (ППО).

«Пріоритет №1 – це ППО, ППО і ще раз ППО. Особливо з огляду на боєприпаси», – сказав очільник Бундесверу.

Німеччина, за його словами, відправить в Україну систему Patriot, ще 7 систем ППО Gepard із запасів промисловості, чергові системи Iris-T SLM і керовані ракети до них.

Німеччина надаватиме не лише зброю, а подбає про логістику й навчання солдатів, уточнив він, додавши, що навчання на БМП Marderd і Patriot почнеться наприкінці січня.

При цьому Німеччина вже починає готувати наступний транш допомоги для України

Ситуацію в Україні очільник міноборони Німеччини назвав «надзвичайно драматичною» і зазначив, що «треба виходити з того, що це триватиме ще місяці». За його словами, це вимагає від партнерів подальшої підтримки України і Німеччина не припинить таку підтримку.

Також міністр нагадав про підготовку до відправлення близько 40 БМП Marder і зауважив, що це синхронізований з іншими партнерами крок.

Борис Пісторіус вперше був присутній на зустрічі в Рамштайні, адже був призначений міністром оборони напередодні. Він зізнався, що був вражений рішучістю країн допомагати Україні в її боротьбі проти загарбників.

Як повідомляли, США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на $2,5 млрд, у нього ввійшли системи ППО, БМП Bradley, сотні тисяч боєприпасів та ракети. Крім того, пакет містить, тепловізори, підривне обладнання для усування перешкод та запасні частини.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news