logo
02/02
23/01
19/01
12/01
09/01
02/01
28/12
26/12
2 ...

Естонія висилає посла рф та планує закрити Фінську затоку, щоб перекрити російське судноплавство

23-01-2023 19:29355

Естонія висилає посла рф та планує закрити Фінську затоку, щоб перекрити російське судноплавство
Фото: tsn.ua

Естонія висилає посла росії із країни. Це стало кроком у відповідь на аналогічні дії Кремля в понеділок, 23 січня.

Про це повідомляє МЗС Естонії у Twitter, передає «Главком»

«Ми дотримуємося принципу паритету у відносинах з росією, що означає, що російський посол поїде тоді ж, коли й естонський посол із росії», – говориться в повідомленні.

Також уряд Естонії збирається ввести прибережну «прилеглу зону» у Фінській затоці, яка дозволить перекрити російське судноплавство по ній.  Це дає можливість перевіряти дотримання естонського законодавства в межах 24 морських миль від вихідної лінії територіального моря Естонії, заявив глава естонського МЗС Урмас Рейнсалу.

«Прилегла зона – це морська зона, прилегла до територіального моря, яка може бути встановлена внутрішньодержавним правом, і де прибережна держава має право здійснювати контроль, а також карати за різні порушення своїх правових актів», - пояснив лектор юридичного факультету Тартуського університету Олександр Лотт.

Нагадаємо, 23 січня в мзс росії було викликано Посла Естонії Лайдре. Йому заявлено рішучий протест у зв'язку з діями естонської влади. Послу Естонської Республіки слід залишити російську федерацію 7 лютого 2023 року.

Раніше повідомлялося, що Естонія передала Україні усі 155 мм гаубиці. Загальна військова допомога Україні становить понад 1% ВВП Естонії.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news