logo
17/05
16/05
15/05
14/05
13/05
12/05
10/05
09/05
2 ...

Неподалік Львівської національної філармонії відновили історичну браму (ФОТО)

27-01-2023 17:091554

Неподалік Львівської національної філармонії відновили історичну браму (ФОТО)
Фото: Бюро спадщини

Майстри провели реставрацію зовнішньої брами в будинку на вулиці М. Скорика (кол. вул. П. Чайковського), 13. Роботи виконали в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Про це повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

До відновлення конструкція та полотна брами були в поганому стані. Тут бракувало багатьох декоративних елементів, прогнивші частини деревини потребували заміни, було відсутнє засклення та автентична ручка. 

«Ця брама була дуже пошкоджена та потребувала цілого комплексу робіт. Ми відновили втрачені декоративні елементи, механізми закривання, завіси. Дверна рама раніше була розхитана, в процесі робіт обидва дверні полотна ми скріпили металевим порогом в нижній частині. Загалом над відновленням брами ми працювали протягом 4,5 місяців», – розповідає фахівець Олександр Савчук.

Загальна вартість реставраційних робіт становила близько  89 000 грн. 

«З цієї суми місто оплатило майже 62 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано щонайменше 29 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news