logo
28/11
27/11
26/11
25/11
24/11
2 ...

Львів’ян запрошують на фільм «Життя на межі», що складає мозаїку причин та наслідків російсько-української війни

19-03-2023 17:15506

Львів’ян запрошують на фільм «Життя на межі», що складає мозаїку причин та наслідків російсько-української війни
Фото: пресслужба Львівської міської ради

Львів’ян запрошують у кінотеатри на перегляд документального фільму «Життя на межі», що охоплює історію нашої країни від Революції Гідності до повномасштабної війни.

Як повідомляє пресслужба Львівської міської ради, цей фільм про те, як успішні українські кінопродюсери взяли до рук зброю, щоб боронити країну, та камери задля фіксації моторошної реальності.

З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло Пелешок та Юрко Іванишин збирають мозаїку причин та наслідків, з яких складається російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні. Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу, створили саморобний дрон «Фурія», назву якого зараз носить один з найкращих підрозділів аеророзвідки. І весь цей час вони продовжували творити, аби показати світові правду про жахливу війну, яка стала можлива у XXI столітті.

У кінострічці багато відео з телефонів, новинних сюжетів, фрагментів стрімів, ролики з YouTube. Як кажуть самі автори стрічки, у фільмі немає жодного кадру документального, який би було спеціально знято, тобто це все матеріал з відкритих джерел.

Зазначимо, що Павло та Юрко були серед продюсерів та операторів документального фільму Євгена Афінеєвського «Зима у вогні», який номінувався на «Оскар», тож у фільмі «Життя на межі» є кадри із поїзди до Лос-Анжелеса. Оповідь стрибає в часі та між подіями, фіксуючи свідчення про ключові події війни з російським агресором та передаючи розгубленість українця, який раптово на короткий час опиняється поза цією боротьбою (наприклад, на червоній доріжці).

Кіно «Життя на межі» вийшло у прокат 16 березня, то ж його вже можна подивитись у кінотеатрах Львова.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news