logo
13/05
09/05
06/05
03/05
01/05
23/04
20/04
15/04
11/04
08/04
04/04
02/04
2 ...

Кулеба закликав міністрів ЄС збільшити постачання зброї та артснарядів для України

20-03-2023 15:551736

Кулеба закликав міністрів ЄС збільшити постачання зброї та артснарядів для України
Фото: МЗС України

Міністр закордонних справ України взяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів ЄС.

Про це повідомляє МЗС України. 

 «Найбільш пріоритетна потреба — це артилерійські боєприпаси. Йдеться не лише про кількість, але і про швидкість постачання. Чим швидше ми отримаємо якомога більше снарядів, тим більше життів буде збережено», – наголосив міністр.

Міністр привітав ініціативу європейських колег збільшити Європейський фонд миру на додаткові 2 мільярди євро для фінансування закупівель зброї та боєприпасів для України та поповнення запасів партнерів.  

Він висловив вдячність європейському колезі Жозепу Боррелю та всім державам-членам ЄС за пропозицію щодо спільної закупівлі боєприпасів на основі ініціативи Естонії. 

«Україна вітає ініціативу укласти Угоду про спільну закупівлю боєприпасів між низкою європейських держав та Європейським оборонним агентством. Розраховуємо на її якнайшвидшу імплементацію та оперативне постачання боєприпасів для Збройних Сил України. Це стратегічний крок, який наблизить перемогу», – відзначив Кулеба.

Він також закликав оперативно надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони, танкові снаряди, протитанкові системи, далекобійну, високоточну зброю та інше обладнання. 

«Навчання залишається важливим елементом.  Закликаю посилити відповідні програми, аби у процесі тренування постійно перебували не менше десяти батальйонів українських військових», – наголосив міністр. 

Глава МЗС зробив окремий акцент на важливості системного ремонту та виробництва зброї. Він також підкреслив, що наступ росії рано чи пізно втратить потенціал, тому важливо просто зараз надати українським захисникам максимальну кількість зброї та снарядів.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news