logo
23/02
22/02
21/02
20/02
19/02
16/02
2 ...

Нардеп-«слуга» пропонує скасувати обов'язкову українську у сфері обслуговування

05-04-2023 10:411172

Нардеп-«слуга» пропонує скасувати обов'язкову українську у сфері обслуговування
Фото: Георгій Мазурашу

Народний депутат України від «Слуги народу» Георгій Мазурашу пропонує скасувати для приватних підприємців норму мовного закону про обслуговування українською мовою.

Зокрема, він  зареєстрував законопроєкт № 9178, яким пропонує внести зміни до закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та дозволити приватним підприємцям і фізичним особам – підприємцям (ФОП) використовувати у сфері обслуговування не тільки державну мову.

Автор законодавчої ініціативи пропонує внести зміни до статті 30 зазначеного закону, передбачивши, що державна мова має стати базовою мовою обслуговування споживачів в Україні.

Мазурашу вважає, що українську слід залишити обов'язковою тільки для підприємств, установ і організацій державної та комунальної форм власності, тим самим виключивши з переліку приватних підприємців і ФОПів.

Згідно із законопроєктом, стаття 30 "мовного" закону може бути доповнена новою нормою. Так, підприємства, установи і організації всіх форм власності, ФОПи та інші суб'єкти, які обслуговують споживачів і використовують для цього не лише державну мову, будуть зобов'язані встановити на вході до приміщення або безпосередньо в місці здійснення відповідної діяльності табличку (наліпку) з інформацією про мови обслуговування (список мов, якими здійснюють обслуговування).

Депутат вважає, що такі зміни сприятимуть консолідації та розвитку української нації, самобутності корінних народів і нацменшин, як це зазначено в статті 11 Конституції України.

Мазурашу каже, що практично обов'язкове обслуговування споживачів держмовою зачіпає дуже чутливу тему – використання мов корінних народів і нацменшин в Україні.

На думку нардепа, примус викликає протидію і зворотну реакцію.

Натомість народний депутат Володимир В'ятрович вважає, що за подібні ініціативи нардеп має нести відповідальність.

«Як можна назвати народного депутата, який пропонує позбавити українців права на обслуговування українською мовою у власній країні? Поплічником ворога? Корисним ідіотом? І чи має такий депутат нести принаймні політичну відповідальність?», – дивується нардеп.

«Бо просто зараз член фракції «Слуга народу» Георгій Мазурашу збирає підписи колег під законопроєктом про скасування базової норми закону про мову, яка гарантує кожному надання послуг українською.

При цьому у Мазурашу вистачає нахабства назвати це законопроєктом про «підвищення комфортності обслуговування населення». Авжеж, ми добре пам’ятаємо цей «комфорт» із часів Януковича з Азаровим і Ківалова з Колесніченком», – обурився В’ятрович.

На його думку, не можна ставитися до таких українофобських кроків як до девіації окремого депутата.

«Сам факт появи в парламенті подібних законопроєктів є ненормальним, дискредитує українську владу й вимагає публічної оцінки», – наголосив нардеп.

Зазначимо, що нардеп Мазурашу був одним з ініціаторів зміни державного гімну та дозволу командирам розстрілювати солдат. Ці законопроєкти не дійшли до етапу схвалення. 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news