logo
08/05
06/05
05/05
03/05
02/05
30/04
29/04
28/04
2 ...

ПЦУ перевірятиме священників, які переходять з московського патріархату – митрополит Епіфаній

12-05-2023 09:232308

ПЦУ перевірятиме священників, які переходять з московського патріархату – митрополит Епіфаній
Фото: pomisna.info

В ПЦУ перевірятимуть священників УПЦ (що в єдності з МП), які виявили бажання приєднатися до Помісної Церкви, щоб до неї не потрапили люди, які руйнуватимуть її зсередини.

Про це розповів Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній на пресконференції у Володимирі, повідомляє «Духовний фронт України».

За словами Епіфанія, протягом останнього часу громади долучаються до ПЦУ разом із настоятелями.

«Ми бачимо тенденцію, що священники починають розуміти та усвідомлювати, втрачають страх. Їх залякували, їх купляли, але поступово священники починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ», – зазначив Предстоятель.

За його словами, якщо священник не проповідував відкрито ідеологію «русского міра», не заплямував себе цією ідеологією, то його приймають.

«Щодо цього можна пересвідчитись дуже легко – зі слів громади. Коли громада вирішує про перехід, і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату. Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України.

Звичайно, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології “русского міра”. Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ. Я бачу і чую, що українське суспільство турбується про це. Тому ми будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини», – наголосив Предстоятель ПЦУ.

 

   Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news