logo
08/04
07/04
05/04
04/04
02/04
31/03
29/03
27/03
26/03
25/03
2 ...

Під час чергового рейду екоінспектори Львівщини виявили 3 незаконні сміттєзвалища

25-05-2023 21:142121

Під час чергового рейду екоінспектори Львівщини виявили 3 незаконні сміттєзвалища
Фото: Державна екологічна інспекція у Львівській області

Держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Львівській області з метою забезпечення дотримання природоохоронного законодавства та максимального реагування на території Самбірської міської ради, Добромильської міської ради та Великолюбінської селищної  ради, проведено заходи із запобігання та виявлення адміністративних правопорушень при недотриманні або порушенні вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Львівській області.

У ході проведення заходу виявлено 3 хаотичні несанкціоновані розміщення твердих побутових відходів та використаних автомобільних шин, а саме:

біля окружної дороги м. Самбір  виявлено хаотичні несанкціоновані розміщення будівельних та твердих побутових відходів;

на території Добромильської міської ради виявлено хаотичні несанкціоновані розміщення твердих побутових відходів;

на території  с. Малий Любінь на узбіччі дороги  по вулиці Щирецькій  виявлено хаотичне несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів.

На час проведення огляду власника відходів не встановлено. Інспекція звернулась до Самбірської міської ради, Добромильської міської ради та Великолюбінської селищної ради для вжиття заходів реагування та прийняття рішення згідно статтей 12, 21 Закону України «Про відходи».

Інспекція інформує - несанкціоновані сміттєзвалища є джерелом інтенсивного забруднення земель, атмосфери та підземних вод. Вплив на територію, умови землекористування і геологічне середовище проявляється у відчуженні земель, порушенні території, можливій активізації екзогенних процесів, зміні гідрогеологічних характеристик і умов поверхневого стоку, небезпеці розвитку ерозії, збільшенні навантажень на ґрунти, формуванні специфічних техногенних зон. Подальше утворення та стихійне виникнення сміттєзвалищ твердих побутових відходів без будівництва та облаштування спеціальних полігонів є незаконним та небезпечним.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news