logo
14/01
12/01
10/01
08/01
03/01
02/01
23/12
21/12
20/12
15/12
08/12
2 ...

Посол Китаю несподівано підтримав прагнення України деокупувати Крим

28-06-2023 09:183215

Посол Китаю несподівано підтримав прагнення України деокупувати Крим
Фото: ілюстративне

Китайський посол при Європейському Союзі Фу Цун заявив, що не виключає підтримки Пекіном прагнення України відновити територіальну цілісність, повернувшись до кордонів станом на 1991 рік.

Про це Фу сказав в інтерв’ю кільком ЗМІ, зокрема Al Jazeera, повідомляє «Європейська правда».

Коли китайського дипломата запитали про підтримку цілей України, зокрема повернення окупованих росією українських територій, він відповів: «Не бачу причин, чому ні».

«Ми поважаємо територіальну цілісність усіх країн. Тому, коли Китай встановлював відносини з колишнім Радянським Союзом, ми так і домовилися. Але, як я вже сказав, це історичні питання, які мають бути обговорені і вирішені росією й Україною, і це те, за що ми виступаємо», – вказав Фу.

Це не перший подібний коментар посла Китаю при ЄС, зауважує AL Jazeera. У квітні в інтерв'ю The New York Times він заявив, що КНР не визнає зусиль росії з анексії українських територій, зокрема Криму й Донбас.

Хоча інші китайські посадовці та Міністерство закордонних справ зазвичай утримуються від подібних коментарів, Фу підкреслив в останньому інтерв’ю, що позиція Китаю щодо України «була дуже чіткою».

«Ми виступаємо за мир і вважаємо, що важливо досягти миру якнайшвидше, вирішивши розбіжності за столом переговорів», – сказав він.

Співробітництво між Москвою та Пекіном зміцнилося після того, як 24 лютого росія вирішила розпочати повномасштабне вторгнення в Україну.

Китай відмовився критикувати дії Москви, натомість звинувативши США і НАТО в провокуванні Кремля, і розкритикував санкції проти росії. росія своєю чергою рішуче підтримала Китай на тлі напруженості у відносинах зі США щодо Тайваню.

Нагадаємо, що у квітні посол Китаю у Франції Лу Шає заявив, що колишні радянські країни «не мають ефективного статусу в міжнародному праві», оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній статус суверенної країни.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news