logo
11/12
10/12
08/12
07/12
21/11
19/11
13/11
02/11
25/10
23/10
22/10
17/10
09/10
2 ...

Україна має фотодокази падіння російських «шахедів» у Румунії – Кулеба

04-09-2023 18:001474

Україна має фотодокази падіння російських «шахедів» у Румунії – Кулеба
Фото: УНІАН

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в України є фотодокази падіння дронів «Shahed» на території Румунії під час російської атаки в ніч із 3 на 4 вересня і вона готова ними поділитися.

Про це Дмитро Кулеба сказав під час спілкування з журналістами в Києві, повідомляє «Укрінформ».

За словами очільника МЗС, румунська влада вирішила взяти паузу, щоб повністю дослідити ситуацію і зробити висновки.

«Я думаю, що конкретно в цьому випадку вони зараз вивчають усі аспекти того, що відбулося. Безглуздо заперечувати, що туди щось впало. І ми авторитетно стверджуємо, із доказами, що це прилетіли дрони Shahed. Ми маємо фотодокази того, що там щось впало».

«Є тенденції на намагання не ескалювати інтерпретації тих чи інших подій з боку партнерів, щоб не бути втягнутими у безпосередній конфлікт», – зазначив міністр.

Як зазначив Кулеба, для України абсолютно очевидно, що сталося в Румунії, хоча тамтешнє Міноборони все заперечувало. 

«У нас є фотодокази. Ми готові ними поділитися, але остаточні висновки робитиме румунська влада, яка потім має не тільки зробити висновки, а й сказати, що вона з цим буде робити. Висновки зробити простіше, ніж потім щось із ними зробити. Через це така надобережна реакція», – наголосив міністр.

Як повідомляли, у ніч з 3 на 4 вересня окупанти атакували Україну 32 дронами-камікадзе «Шахед», 23 з них вдалося знищити, але є влучання в Одеській та Дніпропетровській областях.

Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що «Шахеди», які росія запустила по Ізмаїльському порту на Одещині, впали і здетонували в Румунії.

Натомість у Міноборони Румунії категорично заперечили цю інформацію.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news