logo
03/12
02/12
01/12
30/11
29/11
2 ...

Швеція вирішила пришвидшити придбання винищувачів Gripen E

14-09-2023 16:43585

Швеція вирішила пришвидшити придбання винищувачів Gripen E
Фото: ainonline.com

Міністерство оборони Швеції та компанія Saab пришвидшать передачу винищувачів Gripen E до складу ПС Швеції.

Про це пише «Мілітарний» із посиланням на управління матеріально-технічного забезпечення оборони Швеції.

Зокрема, відповідно до нової угоди підписаної між управлінням та Saab, компанія виробник скорегує плани передачі нових літаків, та збільшить їх функціонал шляхом інтеграції нового озброєння.

Підписаний контракт на закупівлю винищувачів Gripen E у 2013 році декілька разів змінювався, крім того, Повітряні сили Швеції планували повністю оновити наявний парк на нові винищувачі.

Зміни у 2020 році скорегували плани за якими винищувачі Gripen C/D будуть знаходитись у військах паралельно з новою модифікацією Е.

Крім того, загроза з боку Росії тільки підштовхнула міністерство оборони на пришвидшення придбання цих винищувачів.

Разом з цим, Повітряні сили Швеції прагнуть отримати інтегровану систему керування плануючими бомбами GBU-53 StormBreaker (раніше відомих як SBD-2).

Це дозволить шведській авіації завдавати удари на віддаленнях до 150 км, без входу в зону дії ворожого ППО.

Saab планує передати повітряним силам перші серійні літаки восени 2023 року, для початку тренувань шведських пілотів та навчання технічного персоналу.

Першочергова оперативна готовність літаків Gripen E очікується в другій половині 2025 року, а повна оперативна готовність у 2030 році.

Раніше уряд Швеції прийняв рішення збільшити оборонний бюджет країни для досягнення загальноприйнятих витрат в рамках НАТО.

Збільшення оборонного бюджету пов’язано з посиленням загроз з боку росії, та підтримки рівня витрат встановлений членами НАТО.

Уряд прийняв рішення збільшити бюджет на 2,2 мільярди євро у 2024 році, що досягне рівня 2.0% від ВВП.

Leopolis.news