logo
03/06
31/05
13/05
09/05
06/05
03/05
01/05
23/04
20/04
15/04
11/04
08/04
2 ...

Польща висловила Україні «рішучий протест» через заяву Зеленського в ООН

20-09-2023 17:232171

Польща висловила Україні «рішучий протест» через заяву Зеленського в ООН
Фото: з Facebook-сторінки польського консульства

МЗС Польщі викликало Надзвичайного і Повноважного Посла України у Польщі Василя Зварича та передало рішучий протест польської сторони заявам президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН.

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Як зазначається, заступник міністра закордонних справ Павел Яблонський передав рішучий протест польської сторони щодо вчорашніх заяв президента Володимира Зеленського на Генеральній асамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС удавали солідарність, опосередковано підтримуючи росію.

Павел Яблонський зазначив, що ця теза є неправдивою щодо Польщі і що тиск на Варшаву на багатосторонніх форумах чи надсилання скарг до міжнародних трибуналів не є відповідними методами вирішення суперечок між країнами.

Він також підкреслив, що ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії польського уряду для захисту інтересів польських фермерів відповідають національному праву, праву ЄС і міжнародному праву. Заступник глави МЗС висловив занепокоєння нещодавнім публічним повідомленням вищих представників української влади, яке нав’язує однобокий погляд на багатовимірну проблему експорту української агропродукції до сусідніх країн.

Нагадаємо, 19 вересня президент України Володимир Зеленський, виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї ООН, згадав про суперечку з деякими країнами ЄС щодо українського зерна, заявивши, що вони «влаштовують політичний театр» і «допомагають підготувати сцену для московського актора».

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news