logo
10/12
09/12
08/12
07/12
06/12
2 ...

Ще один фігурант «справи Коломойського» отримав підозру

22-09-2023 19:59729

Ще один фігурант «справи Коломойського» отримав підозру

За матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки підозру у вчиненні злочинів отримав колишній керівник столичної філії «Приватбанку».

Як інформує СБУ, встановлено, що цей посадовець входив в організовану групу, яку Ігор Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд грн.

Нагадаємо, що за даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки у касу банку», хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

За версією слідства, така «схема» загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн дол. США.

Потім ці фейкові «внески» були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Коломойський отримав нову підозру – СБУ

 

За матеріалами СБУ та БЕБ колишньому керівнику столичної філії ПАТ «Приватбанк» повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

    ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);

    ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);

    ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

Наразі фігуранту обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Проводиться комплекс заходів для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення винних до відповідальності.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.

Коломойським у СІЗО опікується кримінальний авторитет: нардеп назвав ім’я

 

Як повідомляли, фактичному власнику великої фінансово-промислової групи Ігору Коломойському повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу.

Шевченківський районний суд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з альтернативою застави в 509 мільйонів гривень. Він відмовився сплачувати заставу, адвокати готують апеляцію.

7 вересня Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи повідомили про ще одну підозру: заволодіння 9,2 млрд грн «Приватбанку».

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news