logo
03/03
29/02
28/02
26/02
25/02
24/02
2 ...

Оборонна стратегія ЄС має включати Україну – глава Єврокомісії

01-12-2023 18:39523

Оборонна стратегія ЄС має включати Україну – глава Єврокомісії
Фото: Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила на щорічній конференції Європейського оборонного агентства, яка відбулася в Брюсселі, що Європейський Союз повинен враховувати військові потреби України, визначаючи майбутню стратегію оборонної промисловості Європи.

Про це інформує офіційний портал Європейського оборонного агентства.

За словами фон дер Ляєн, Комісія готує нову «Європейську оборонно-промислову стратегію» на початок 2024 року. 

«Ми досягли відчутного прогресу на шляху до Європейського оборонного союзу, але стратегічні виклики, з якими ми стикаємося, виросли ще швидше», — сказала фон дер Ляєн 300 делегатам, які зібралися в Брюсселі, серед яких були міністри оборони, законодавці ЄС, члени європейських збройних сил, представники та експерти ОПК. «Наступний розділ — це повноцінний Європейський оборонний союз». 

Фон дер Ляєн закликала європейців тепер думати про ЄС як про проєкт безпеки. «Для миру потрібна безпека», – сказала вона. 

ЄС також повинен враховувати військові потреби України, оскільки Союз розробляє майбутню стратегію оборонної промисловості Європи, сказала фон дер Ляєн. 

«Наша стратегія може бути завершеною лише в тому випадку, якщо вона також враховуватиме потреби України та промисловий потенціал України», – сказала фон дер Ляєн.

 Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news