Дана Ярова: Компанії родини Гринкевичів зірвали постачання ЗСУ по 23 контрактам

https://leopolis.news/post/99275/dana-yarova-kompani-rodyny-grynkevychiv-zirvaly-postachannya-zsu-po-23-kontraktam

11/01/2024

Про це вона написала у Фейсбук.

За словами Богдани Ярової, компанії сумозвісної родини Гринкевичів зірвали постачання ЗСУ по 23 контрактах, збитки становлять понад 1,5 млрд грн. Дві посадові особи по цій справі вже знаходяться в СІЗО, їм вручено по 6 підозр.

Богдана Ярова зазначила, що детально проаналізувала ці контракти: Усі ці контракти на постачання форми були укладені на початку 2023 року за схемою «прямих договорів» без відкритих торгів на Прозорро, а рішення про підписання приймалось одноосібно. Способом оплати було прописано авансування».

«Ще раз переконуюсь у правильності своєї позиції: прямі договори, авансові платежі та одноосібне прийняття рішень – це завжди корупційні ризики.

Сподіваюсь, що тилові закупівлі Міноборони ніколи не повернуться до цієї ганебної практики», – додала вона.

Нагадаємо, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича  затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім'ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень. 

Суд обрав Гринкевичу запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Компанія Гринкевича, чиї фірми підозрюють у махінаціях з закупівлями для ЗСУ, виграла один з найдорожчих тендерів Львівської ОВА.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news