logo
25/05
23/05
07/05
17/04
28/01
27/01
23/01
18/01
12/12
02/12
07/11
22/10
18/10
08/10
2 ...

Як у Львові вилучають приватні земельні ділянки під забудову

15-05-2019493

Як у Львові вилучають приватні земельні ділянки під забудову

У 2017 році Leopolis.news публікував історію про те, як у львівської родини шляхом підроблення документів відбирають землю. Уся ця епопея триває досі. Олександр Кульматицький, землю сім’ї якого різними способами намагаються привласнити, прислав у редакцію лист. Усі згадані у ньому особи можуть дати свої пояснення усій цій історії.

Львівським територіальним управлінням юстиції за Вх.No10213/0/1-19/03.3 від 03.05.2019р. прийнято заяву зі всіма необхідними доказами щодо проведення службового розслідування та відсторонення від виконання повноважень «чорних» реєстратора Зубрівської сільради Пустомитівського р-ну Львівської області Живко М.О. та приватного нотаріуса Львівського міського округу Біляк О.Я. як співучасників корупційного злочину з супутніми кримінальними правопорушеннями під час внесення свідомо неправдивих відомостей про власність в Державний реєстр речових прав в користь третіх осіб. 

Відомо, що вартість земельних ділянок у Львові під комерційну забудову – сотні тисяч доларів. Кожну земельну ділянку, як кажуть, взяли на олівець.

З огляду розташування, наявності комунікацій та загальної площі земельних ділянок за адресою Пасічна 84, 84б та 84в близько 1,2 га ця територія є однією з найбільш перспективних та привабливих для комерційної забудови.

Відтак і впала в око засновникам скандальних ТОВ «Будінвест», «Будінвест МКМ» В.Коця, І.Миколайчука та М.Мужилівського перспективна для комерційної забудови багатоповерхівками ця територія земельних ділянок по вул. Пасічній 84, 84б та 84в загальною площею близько 1,2 га. 

Викупивши в малозабезпечених сімей за чисто символічне «відкупне» землі по Пасічній 84в та 84г, змінивши цільове призначення  «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови», забудовники об’єднують їх в одну за адресою вул. Пасічна 84в з кадастровим No 4610137200:05:001:0030 та реєструють на ній ТОВ «Погулянка-парк» з основним видом діяльності «Будівництво житлових і нежитлових будівель».

Не маючи можливості без ділянки по Пасічній 84б реалізувати свої плани, аби заполучити цю «земельку», перелічені підприємливі особи вирішили піти шляхом примусу та підроблення документів.

 

Так, попередньо підкинувши на подвір’я 89-річної співвласниці ділянки наркотики та засоби для їх вживання, під приводом розшуку сина її зрання «відвідують» аж четверо працівників кримінальної поліції Личаківського ВП на чолі з заступником начальника кримінальної поліції Личаківського ВП ГУНП у Львівській області майора Юрія Фока. Не заставши сина вдома, силовики забираються геть.

Під час розмови сина 89-річної співвласниці цієї ділянки, що відбулась наступного дня в приміщенні Личаківського ВП, не маючи гадки що ця розмова фіксується, пан Юрій, відрекомендувавшись як Майстренко, повідомив що виступає «гарантом» дій забудовника в особі І.Миколайчука – співвласника ТОВ «Будінвест», «Будінвест МКМ» та «Погулянка-Парк», звітувавшись при цьому по телефону про «контакт» Оресту Ігоревичу, сину Ігоря Миколайчука, адвокату та співзасновнику юридичної компанії  «Леолекс».

 Яким же цинізмом треба бризкати аби заявляти під час цієї розмови, що відбулась в Личаківському відділі поліції 24.02.2017р., про свою роль «гаранта», коли після візиту «правоохоронців» довелось надавати невідкладну медичну допомогу співвласниці цієї ділянки.

Аудіозапис розмови додається

Матеріали службового розслідування стосовно дій заступника начальника кримінальної поліції Ю.Фока та його підлеглих, здійсненого згідно з приписами НАЗК України та НАБ України Головним Управлінням НП у Львівській області скеровані в Обласну прокуратуру. І невідомо чому майор Фок до цього часу успішно виконує свої обов’язки «кришуючи» злочинців.

Зазнавши невдачі від «пресування» власників, забудовники вирішили піти іншим шляхом – шляхом підроблення документів.

Користуючись прогалинами в законодавстві, на підставі виготовленої землевпорядним центром «Наділ» підробленої документації по встановленню меж, скориставшись «послугами» державного кадастрового реєстратора Відділу Держземкадастру у м. Львові Оксани Карбовник, не без участі начальника Відділу А.Бережницького, за цією адресою проводиться незаконна державна реєстрація фіктивної земельної ділянки з кадастровим No4610137200:05:001:0030 та зміщеними межами відповідно до запланованого будівництва.

Надалі протиправними маніпуляціями з документами та несанкціонованим втручанням в роботу автоматизованої системи Державного реєстру речових прав «чорних» реєстратора Зубрянської сільської ради Пустомитівського району Львівської обл. Живко М.О. та приватного нотаріуса Біляк О.Я., на підставі фіктивного договору дарування власником 3/8 частин земельної ділянки по вул.Пасічній 84б стає Кучерук Є.С, особа, яка є тещею співзасновника ТОВ «Будінвест», «Будінвест МКМ», а відтак і «Погулянка-парк».

Таким чином, на цілком «законних» підставах, згідно п.Ж) ч.2 ст.132 Земельного кодексу України, фіктивна земельна ділянка зі зміщеними відповідно до площі  забудови межами, легалізується за адресою існуючої земельної ділянки по вул.Пасічна 84б у м. Львові.

Дійсна ж земельно-кадастрова документація на ділянку, при цьому, набуває статус архівної та стає недосяжною, а речові та майнові права відповідно до ЗУ «Про реєстрацію речових та майнових прав» – для здійснення подальших дій реєструються за Кучерук Євгенією Степанівною, особою, що пов’язана родинними стосунками зі співвласником ТОВ «Будінвест», «Будінвест-МКМ» та «Погулянка-парк» Миколайчуком І.З.

Злагодженість дій з підробленням документів та внесенням при цьому в Державний реєстр речових прав неправдивих відомостей шляхом несанкціонованого втручання в автоматизовану систему Державного реєстру про власність Кучерук Є.С. – як особи пов'язаної зі співвласником ТОВ «Погулянка-парк» І.Миколайчуком, вказують що існує організована група осіб, дії якої скеровані на протиправне заволодіння землею, і на мою думку – не тільки за цією адресою, ключові позиції в яких займає названі співвласники перелічених підприємств-забудовників як організатори та відповідно і «чорні» реєстратори за участі приватного нотаріуса Біляк О.Я. без яких неможливо здійснити цю оборудку. 

З практики відомо, що Міністерство юстиції та його територіальні органи, на яких покладено контроль в сфері реєстрації речових прав,  не гребуючи свідомим маніпулюванням законодавчими нормами та під різними приводами не дають розголос випадкам протиправної реєстрації речових прав «чорними» реєстраторами та нотаріусами, які ще й до того виконують функції тих же реєстраторів речових прав, тобто осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Визнати такі дії – означає дискредитувати себе, підтверджуючи існуючі корупційні зв’язки в середовищі осіб задіяних в сфері реєстрації речових прав. 

Всупереч ЗУ «Про запобігання корупції» та ПОРЯДКУ проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України “Про запобігання корупції” прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ №950 від 13.06.2000 року, Львівським територіальним управлінням юстиції вищезазначена заява стосовно СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ розглядається як звернення громадян, а не як корупційне діяння з супутніми при цьому кримінальними правопорушеннями відповідно до Кримінального Кодексу України.

З врахуванням викладеного, задля запобігання можливому приховуванню матеріалів та корупційного втручання на результати цього розслідування, скеровую Вам для оприлюднення цей лист та матеріали заяви про проведення Службового розслідування посадовими особами Львівського територіального управління юстиції, на яких Законом та піднормативними актами покладено здійснювати контроль за діяльність реєстраторів та нотаріусів. 

Leopolis.news