logo
07/07
06/07
03/07
02/07
01/07
30/06
26/06
2 ...

Помер Мирослав Скорик

01-06-20207147

Помер Мирослав Скорик

На 82-му році життя помер композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка Мирослав Скорик.

Як повідомили кореспонденту Leopolis.news у Львівській ОДА, Мирослав Скорик помер сьогодні. 

Співчуття висловив голова Львівської ОДА Максим Козицький: «Помер великий Українець і шляхетна Людина, яка упродовж усього свого життя самовіддано служила Мистецтву та прославляла Україну у світі. Його внесок у післявоєнну музичну історію нашої країни неможливо переоцінити – це була натхнення епоха творення музики світового рівня з українським неповторним духом свободи і прагнення волі. Скорика не зламала система. Його глибоке галицьке коріння живилося соками рідної землі і створило справжнього генія української музики. Нащадки будуть вічно вдячні Мирославу Михайловичу за оперу «Мойсей», музику до десятків кінофільмів та симфонічних творів.

Вічна пам’ять Великому Композитору, Митцю, Педагогу! 

Висловлюю глибоке співчуття рідним і близьким Мирослава Скорика».

Народився Мирослав Скорик 13 липня 1938 року у Львові. 

Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. В. Лисенка (клас композиції професорів С. Людкевича, Р. Сімовича та А. Солтиса), аспірантуру при Московській державній консерваторії ім. П. І. Чайковського (клас професора Д. Кабалевського). З 1963 року у Львівській, а з 1966 у Київській консерваторії ім. П. І. Чайковського викладає теорію музики і композицію. З 1984 року – професор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, завідувач кафедри композиції Львівської державної музичної академії ім. М. В. Лисенка. З 1968 року М.Скорик – секретар Національної Спілки композиторів України, з 1989 – голова правління Львівської організації Національної Спілки композиторів України. З 2011 року – художній керівник Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка. З 2009 року Мирослав Скорик є художнім керівником Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів».

М. Скорик – був одним із найяскравіших представників сучасного покоління композиторів. Його музика, поєднуючи в собі яскравий національний колорит і сучасну музичну техніку, увійшла до репертуару багатьох українських і зарубіжних виконавців і колективів. Це, зокрема, «Гуцульський триптих» і «Карпатський концерт» для симфонічного оркестру, три фортепіанні та вісім скрипкових концертів, а також концерт для віолончелі з оркестром, сім партит для різних складів, дві сонати для скрипки і фортепіано, численні композиції для фортепіано, скрипки та камерних ансамблів. Широкої популярності здобула його “Мелодія” ля мінор, яка виконується в різних транскрипціях. 

М. Скорик – автор музики до фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», визнаного одним із дванадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів.

Твори композитора виконуються в США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччині, Росії, Грузії, Вірменії, країнах Прибалтики. Він часто виступає виконавцем своїх власних творів – як диригент і піаніст. Музикознавчі праці Мирослава Скорика присвячені проблемам гармонії композиторів ХХ століття.

Композитор створив низку монументальних творів, серед яких Духовний концерт для мішаного хору а capella і солістів, опера «Мойсей» за однойменною поемою І. Франка та балети «Перехрестя», «Каприси», які йдуть на сцені Національної опери України, балет Дж. Пуччіні – М. Скорика «Повернення Баттерфляй» (Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької), кантата «Гамалія» на вірші Т. Г. Шевченка для змішаного хору, солістів і симфонічного оркестру.

М. Скорик – ініціатор і співзасновник багатьох міжнародних музичних фестивалів, серед яких «Музика українського зарубіжжя», «Дні американської й української музики у Львові», «Пам’яті жертв голодомору – композитори України», Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Очолював журі міжнародних виконавських конкурсів, Міжнародного фестивалю «Київ Мюзік Фест». 

Leopolis.news