logo
28/12
17/12
23/10
15/10
09/10
07/10
06/10
30/09
18/09
07/09
01/09
2 ...

Володимир Доманський: пропозиція Андрія Садового щодо Львівської агломерації виявилася обманом

13-07-2020 18:182324

Володимир Доманський: пропозиція Андрія Садового щодо Львівської агломерації виявилася обманом
Фото: Володимир Доманський, інтерв’ю, травень 2020 р.

Рішення Кабінету Міністрів про створення ОТГ не кожен прийняв і деякі поділи викликають більше запитань ніж вдоволення. Одне з таких не компромісних дій сталось при створенні Львівської ОТГ. Голова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський розповів про нинішній стан справ щодо створення ОТГ та кроки, які будуть прийняті у врегулюванні конфліктних ситуацій.

 

Кабінет Міністрів прийняв рішення про створення Львівської ОТГ у складі з Брюховичами. Чи триває ще боротьба за інший результат?  

На сьогодні в Окружному адміністративному суді міста Києва  є зареєстрована позовна заява Брюховицької селищної ради до Кабінету Міністрів України. Вже 21 вересня повинне відбутися перше судове засідання,  є вже призначена суддя. Ми надіємося на об’єктивне і справедливе рішення суду – про те, що були порушення Кабінетом Міністрів дотримання методики розрахунку спроможності проектованої Брюховицької ОТГ під час проведення адміністративно-територіальної реформи. 

До Львівського окружного адміністративного суду Брюховицькою селищною радою подано позовну заяву проти Львівської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов’язання до вчинення дій. 

Також ми зверталися до депутатів Верховної Ради України щодо конституційності прийняття рішення Кабінету Міністрів України і просимо їхньої підтримки. Ми переконані, що депутати Верховної Ради зберуть необхідні 45 голосів і подадуть до Конституційного Суду України відповідне подання. 

з народним депутатом Ростиславом Тістиком біля Офісу Президента у Києві, травень 2020 р.

Як Ви сприйняли рішення Кабміну? Чи передбачали такий результат? 

Ми передбачали, все-таки, підтримку створення Брюховицької об’єднаної територіальної громади, оскільки ми пройшли процедуру громадських слухань, де більше ніж 90% присутніх мешканців тих громад, які хотіли об’єднатися, дали нам підтримку. Відповідно, ми очікували, що нас почують і вирішать позитивно питання щодо створення Брюховицької ОТГ.  

Ми пройшли позитивно основні інстанції, які повинні були пройти. Кабінет Міністрів в особі Міністерства розвитку громад та територій, так само як відповідний підкомітет Верховної Ради, дали позитивну оцінку створення Брюховицької ОТГ. Але підкилимні домовленості чиновників найвищого щабля в Україні змінили всі ці позитивні висновки, які були надані даними інституціями, і зрозуміло, що на догоду певним людям  у м. Львові створюють Львівську об’єднану територіальну громаду. 

Хочу додати, що жодного звернення від міста Львова чи його очільників до Брюховицької селищної ради, так само, як і до тих громад, які хотіли об’єднатися у Брюховицьку ОТГ, щодо створення Львівської ОТГ і бажання приєднати ці населені пункти або об’єднатися разом з ними, не було і до цих пір немає. Ми не знаємо позиції львівської влади і жодних пропозицій не було, жодних громадських слухань, обговорень щодо утворення Львівської ОТГ теж не було. Тому ми не розуміємо як так створюють Великий Львів, який шкодить самому Львову, мешканцям Львова, адже влада буде змінюватися, а Львову – далі жити і розвиватися.  

з Володимиром Квуртом та Іваном Собком на слуханні у Львівській ОДА щодо створення ОТГ, лютий 2020 р.

Ми були за те, щоб бути у складі Великого Львова тільки на засадах як спроможні об’єднані територіальні громади у Львівській агломерації. Але те, що колись розказували, що така агломерація повинна була бути створена і це була пропозиція Андрія Івановича Садового, на превеликий жаль, виявилося обманом, тому  що замість Львівської агломерації на базі спроможних ОТГ, зокрема, і Брюховицької, зробили підкилимну і сфальсифіковану Львівську об’єднану територіальну громада, яка шкодить насамперед місту Львова, оскільки тепер з бюджету Львова потрібно буде витрачати величезні кошти на ті громади, які приєднали до Львова. Якщо би була створена Львівська агломерація на базі спроможних ОТГ, дані громади могли б себе повністю забезпечити власним бюджетом і власним фінансуванням.  

Що плануєте завершити (які проекти) до кінця каденції? 

Буде завершено капітальний ремонт кількох центральних доріг – вул. Під Осовою, Січових Стрільців, Проліскова, Ряснянська, частина вул. Ясна (це неповний перелік).

По вул. Ясна, Фруктова, Бічна Фруктова – буде проведена і центральна вода, і центральна каналізація.

По вул. Соколина, Виноградна, Заповідна – центральний водогін.  

Продовжується будівництво спортивного мультифункціонального майданчика на вул. Незалежності України, яке вже є на завершальній стадії і незабаром здається в експлуатацію.  

Завершуються роботи по встановленню пам’ятника Володимиру Івасюку – повністю у бронзі, у повний ріст. Виконано підготовчі роботи на локації, де пам’ятник буде встановлений, а саме біля Народного дому. Незабаром відкриття, обираємо дату,  до якої можна буде приурочити відкриття пам’ятника.   

Які Ваші подальші політичні плани?

На сьогодні тільки починаються суди щодо справи Брюховицької ОТГ. Ми переконані, що суди відбудуться в правовому полі, і суд прийме рішення на користь громад – це буде правове рішення, оскільки єдиним джерелом влади в Україні є народ. Ми переконані, що до громад дослухаються.

Але може бути різне, тому наперед робити якісь плани напевно зашвидко, у недовгому часі буду визначатися.  

Що вдалося зробити у 2020-му році? 

У цьому році активно проводилися роботи по водопостачанню та каналізуванню селища. Декілька об’єктів є завершені і здані в експлуатацію, інші об’єкти ми постараємося цього року завершити. 

Завершено ремонти вул. Житня, Пшенична, Бічна Арктична, Львівська, Бірківська, Бурштинова.  

За цих півроку проведено водопостачання на вул. Балабанівка, Над Ставом, Садова, Бурденка, Малинова.

Збудовано каналізаційну мережу по вул. Лісна.

Проведено реконструкцію каналізаційної мережі на вул. Макаренка та вул. Бічна Макаренка.  

Виконані роботи з облаштування пішохідних переходів, зокрема, у центральній частині селища.

Що буде з брюховицькою школою? 

На 75% на сьогоднішній день школа збудована. Але у зв’язку з невиконанням бюджетів різних ланок (державного, міського і селищного) не вдасться цього року здати школу на превеликий жаль, хоча у планах це було. 

Тому, наступного року, 1-го вересня, школа буде відкрита, незалежно від того, чи буде створено Брюховицьку ОТГ, чи ні.

Школа – це основний об’єкт, який за цю каденцію робився, і, свого роду, це «проект сторіччя», «брюховицька мрія». Нова брюховицька школа відкриється у 2021-му році. 

Незважаючи на карантин будівельні роботи продовжувалися. Було завершено роботи по електриці, водогону, і по водопостачанню повністю, по опаленню, каналізуванню, газопостачанню, вентиляції, зроблено чистові стяжки. Практично є завершені роботи по всіх комунікаціях. Приміщення вже готове до проведення чистових робіт, шпаклювання стін, клеєння плитки, встановлення сантехнічних вузлів і т.д.  

Тобто, наступного року, якщо буде нормальне фінансування, ці роботи повинні бути завершені і школа повинна бути відкрита.

біля нової брюховицької школи, березень 2020 р.

Щодо проблеми з непрописаними мешканцями.  Різні субвенції розраховують з розрахунку на кількість прописаних. Селище втрачає від цього великі кошти. Як з цим ситуація у Брюховичах? 

У Брюховичах прописано близько 8700 мешканців. Непрописаних, за нашими даними, є близько 3000. Те, що люди важко прописуються, – це є дійсно проблема для того, щоби залучати по різних проектах кошти у селищний бюджет, але ми проводили активно роботу у цьому напрямку, і прописалося більше тисячі людей, які раніше не були прописані. Не примусиш усіх людей реєструвати місце проживання, оскільки за законом це не є обов’язково. Але ми проводили роз’яснювальну роботу, в результаті по самих тільки підприємцях, які сплачують єдиний податок і зареєстровані у селищі, а раніше не були зареєстровані, надходження у бюджет по єдиному податку збільшилися в рази. Близько 25% відсотків вдалося переконати. Така робота буде продовжуватися. Це все в контексті створення Брюховицької ОТГ.

Чи вдалося знайти порозуміння з Львівською залізницею? 

Брюховицька селищна рада активно працює з Укразалізницею - проводяться наради, спілкування з профільними структурними підрозділами. Є певне порозуміння по окремих справах, але по більшості, на жаль, немає. Тому ми не завжди розуміємо позицію Укрзалізниці, яка зазіхає на земельні ділянки, що знаходяться у власності або у користуванні наших мешканців десятки і десятки років. Ми на боці громади, на боці тих мешканців, які відстоюють свої земельні ділянки. Але ми розуміємо, що у державі є певна вертикаль і частіше суди приймають рішення на користь Укрзалізниці. Ми будемо продовжувати боротися і підтримувати наших мешканців у судах і також проводити роботу з Укрзалізницею. У нас були спільні наради із представниками ОБСЄ, але все таки важко, бо дуже часто змінюється керівництво Укрзалізниці, змінюються профільні міністри, з якими було проведено багато роботи і які десь нас чули. Якісь успіхи є, але вони незначні. 

Що б дало створення Брюховицької ОТГ самим Брюховичам, які мали стати центром ОТГ? 

Створення об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у Брюховичах для наших мешканців і для мешканців громад, які виявили бажання об’єднатися у Брюховицьку ОТГ, забезпечило б передумови для розвитку всіх населених пунктів. Достатньо великий спільний бюджет – майже 300 млн. грн. Для всіх громад – це величезні кошти, за які можна було б будувати школи, дитячі садочки, дороги, ті ж комунікації, які на сьогоднішній день у великій кількості зроблено у Брюховичах, але не зроблено в інших населених пунктах. Індекс спроможності у проектованої ОТГ (3,14) був один з найвищих у Львівській області. Всі критерії, які рекомендував Кабінет Міністрів щодо об’єднання територіальних громад, зокрема, індекс спроможності, частка місцевих податків, площа ОТГ, кількість населення, наявність шкіл, наповненість шкіл та дитячих садочків, інфраструктура, - це був хороший фундамент для того, щоб всі населені пункти, які хотіли об’єднатися, мали блискучий розвиток.

 

з Володимиром Квуртом та Оксаною Юринець, травень 2020 р.

Але маємо негативне рішення Кабінету Міністрів, з яким будемо боротися у судах і надіємося, що здоровий глузд переможе, і така ОТГ буде мати можливість для розвитку і для створення добробуту у всіх громадах. 

Розмовляв Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news