logo
04/08
03/08
01/08
31/07
30/07
2 ...

Частина «слуг» виступила проти мовного законопроєкту Бужанського

15-07-2020134

Частина «слуг» виступила проти мовного законопроєкту Бужанського
Фото: ukrinform.ua

Частина нардепів із фракції «Слуга народу» заявила про стурбованість суспільною реакцією щодо законопроєкту Максима Бужанського «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Про це йдеться у заяві нардепів у Facebook. Подаємо текст повністю.

Ми, народні депутати України, стурбовані суспільною реакцією на законопроект № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Партія «Слуга народу», представниками якої ми є, виникла і завоювала довіру виборців, як політична сила, базовими цінностями якої є толерантність, повага до думки кожного громадянина, прагнення якнайширшого консенсусу.

Ми зробимо усе від нас залежне, щоб забезпечити кожному громадянину право обирати мову приватного спілкування, включно з російською. Серед нас є російськомовні.

Разом з тим, ми повністю усвідомлюємо той факт, що розвиток і поширення державної української мови в системі освіти в нашій державі є запорукою загальнонаціонального порозуміння і єднання українського суспільства тією ж мірою, що і цінності демократії та верховенство права. Без захисту цих базових складових суспільної єдності прогрес в Україні неможливий.

Тому заявляємо, що законопроект № 2362 суперечить нашим переконанням, і вносить розкол у суспільство, створює напругу, ускладнює в перспективі вирішення загальнодержавних завдань суспільного розвитку.

З огляду на зазначене, з усією повагою до думки кожного народного депутата і його права вносити законодавчі ініціативи, заявляємо, що не підтримуємо законопроект № 2362, і не голосуватимемо за нього.

Закликаємо усіх колег, хто поділяє наші цінності, долучитися до цієї заяви шляхом поширення її на своїх сторінках в соціальних мережах.

Leopolis.news