logo
11/06
10/06
09/06
07/06
06/06
05/06
2 ...

У Польщі викрили мережу російських шпигунів, які діяли поблизу українського кордону

15-03-2023 21:00579

У Польщі викрили мережу російських шпигунів, які діяли поблизу українського кордону
Фото: nowiny24.pl

Спецоперацію провели співробітники Агенції внутрішньої безпеки РП (ABW). Російська шпигунська мережа мала проникнути на залізничні маршрути Підкарпатського воєводства і моніторити їх за допомогою вебкамер. Передбачалося відстежувати постачання техніки та озброєння в Україну. У четвер міністр внутрішніх справ та адміністрації РП Маріуш Камінський скликає з цього питання спеціальний брифінг.

Про це повідомляють польські ЗМІ.

За даними радіо RMF, шість осіб, затриманих польськими спецслужбами, є іноземцями з-за східного кордону Польщі, які мали працювати на замовлення російських спецслужб.

ABW затримали їх у зв’язку з виявленням на важливих трасах і залізничних вузлах прихованих камер, які знімали рух на коліях і передавали зображення в мережу. В основному це стосувалося ділянок залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві. Серед іншого, біля аеропорту в Ясьонці, що біля Ряшева. Не секрет, що наразі це головний пункт перевалки західної зброї та боєприпасів для України.

Через цю ситуацію співробітники польських спецслужб і поліції були приведені в режим підвищеної готовності: наряди приділяють особливу увагу забезпеченню стратегічно важливих залізничних шляхів у Польщі, а також посилено охорону ключових об’єктів критичної інфраструктури.

Деякі ЗМІ повідомляють, що учасники шпигунської мережі могли готуватися до диверсійної діяльності. «У четвер міністр-координатор і керівник Міністерства внутрішніх справ та адміністрації РП Маріуш Камінський зробить заяву для ЗМІ», – повідомляє, уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин.

Зазначимо також, що біля аеропорту Ряшева знаходиться велика база американських військ. 

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news