logo
11/08
10/08
08/08
07/08
06/08
05/08
04/08
2 ...

У Львові сьогодні починається кінофестиваль Wiz-Art

19-08-2019306

У Львові сьогодні починається кінофестиваль Wiz-Art

19 – 25 серпня на 12-му кінофестивалі Wiz-Art у Львові покажуть понад 120 відібраних з-поміж 1291 поданих на фестиваль робіт під девізом «Наважся побачити».

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«З кожним роком фестиваль стає все більшим. Цього року він триватиме 7 днів. До нас надійшло 1291 фільмів з 5 континентів світу, і це при тому, що подача до нас є платною. Орієнтовно кожен 10 фільм зміг туди потрапити. Тому фільми, що включені у нашу програму, справді є вибраними. У національному конкурсі змагаються 10 фільмів, а у міжнародному конкурсі 16. Ці фільми претендують на нашу головну нагороду Grand Prix. Також будуть такі нагороди як: «Найкращий український фільм», «Вибір глядачів», «Найкраща режисерська робота» та «Найкращий сценарій», – розповіла програмна директорка фестивалю Wiz-Art Ольга Райтер.

Також вона пояснила, що ідея девізу «Наважся побачити» є реакцією команди фестивалю на політичну та суспільну ситуацію в Україні та світі.

Відкриття фестивалю відбудеться сьогодні, 19 серпня, унікальним кінопоказом «Кіно і музика». Фільми перед глядачами оживуть двічі – з оригінальним звуком, а також у супроводі електронної та класичної музики. Подія відбудеться у Львівському органному залі.

Змагатися за гран-прі у міжнародному конкурсі Wiz-Art'12 будуть 16 фільмів з 12 країн світу. Серед них і знята в Україні стрічка «Анна» Дерека Беренсона. За перемогу у національному конкурсі поборються 10 фільмів, які розкажуть нам про Україну сьогодні. Переможців конкурсної програми визначатиме міжнародне журі фестивалю. А глядачі обиратимуть переможця Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів.

Паралельно із кінопоказами відбудеться і щорічна освітня лабораторія Wiz-Art Lab. Зустрічі у форматі Q&A проведуть українські режисери Ярема Малащук та Роман Хімей та Яннік Даль Педерсен з Данії. Окрім того, Сара Домбринк розтлумачить, як налаштована комерційна сторона бізнесу короткометражного кіно та покаже секрет фільмів, які продаються. А Надія Парфан розповість про досвід роботи над неординарним фільмом «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

У межах фестивалю проводитимуть дискусії, одна з яких відбудеться завтра, 20 серпня, після показу «I want to believe» і її модеруватиме Володимир Бєглов, голова Освітнього центру з прав людини у Львові:

Також на фестивалі буде показано кілька фільмів, які зняті у Львові за фінансової підтримки Львівської кінокомісії.

Вхід на навчальну частину фестивалю Wiz-Art Lab та кінопоказ просто неба «Мозаїка міста» буде безкоштовним.

Leopolis.news