Василь Малюк: Зроблю усе можливе, аби кожне ЗМІ могло працювати в Україні вільно

https://leopolis.news/post/100584/vasyl-malyuk-zroblyu-use-mojlyve-aby-kojne-zmi-moglo-pracyuvaty-v-ukrani-vilno-

06/02/2024

З такою заявою він виступив після скандалу з прослуховуванням працівників Bihus․Info.

За словами Малюка, викликають справжнє обурення дії окремих співробітників Департаменту захисту національної державності.  

«На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також мало місце публічне поширення відеоматеріалів.

Наголошую – такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а Президент України ще 31 січня підписав відповідний указ», – зазначив він. 

«Моя позиція однозначна – не можуть вчинки окремих співробітників перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни, і кидати тінь на кожного представника Служби: і тих, хто бореться з ворогом всередині країни, і тих побратимів з СБУ, які віддають на полі бою свої життя заради України. За будь-які незаконні дії має бути покарання», – наголосив голова СБУ. 

Василь Малюк запевнив, що як керівник СБУ зробить усе можливе, аби кожне ЗМІ могло працювати в Україні вільно. 

«Сьогодні ми не просто будуємо оновлену СБУ, а захищаємо демократичні цінності, серед яких – свобода слова і незалежність медіа. Для мене особисто віднині це надпріоритет.

Саме цим наша країна відрізняється від авторитарної росії. І відрізнятиметься надалі. Бо ми докладемо максимум зусиль, аби перемогти і залишити у спадок нашим дітям вільну і безпечну, розвинену і демократичну Україну», – наголосив він.  

Нагадаємо, у середині січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info нібито вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус відреагував на це, звільнивши причетних співробітників, а також засудивши стеження за працівниками.  

СБУ відкрила провадження через стеження за журналістами.

Згодом розслідувачі Bihus.Info заявили, що ідентифікували тих, хто встановив приховані камери у готельні номери для стеження за редакцією. За операцію відповідав департамент захисту національної державності СБУ.

Виявилось, що 31 січня президент Володимир Зеленський звільнив начальника департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Романа Семенченка. 

СБУ натомість заявила, що керівництво прийняло кадрові рішення щодо свого департаменту.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news