logo
13/05
09/05
06/05
03/05
01/05
23/04
20/04
15/04
11/04
08/04
04/04
02/04
2 ...

Голови МЗС ЄС остаточно схвалили €5 млрд на зброю для України

18-03-2024 18:04649

Голови МЗС ЄС остаточно схвалили €5 млрд на зброю для України
Фото: МЗС України

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу вирішили виділити додаткові 5 мільярдів євро на військову підтримку України в межах Європейського фонду миру.

Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, в якому взяв участь глава МЗС України Дмитро Кулеба, ухвалило остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру, повідомляє МЗС України.

Кулеба також подякував Чехії за своєчасну ініціативу з закупівлі артилерійських боєприпасів для України та усім державам-членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.

«Закликаю тих, хто ще міркує над внесками, зробити їх якнайшвидше. Це стосується не лише чеської ініціативи, але й кількох інших подібних ініціатив. Кожен день має значення», — заявив міністр.

Глава МЗС України наголосив, що погрози рф на адресу членів НАТО і ЄС свідчать про те, що російський диктатор прагне розширювати агресію. Підтримка України є єдиним способом завадити цим планам. 

Кулеба наголосив, що українські воїни зараз є єдиною лінією європейської оборони проти агресивної путінської Росії, яка прагне знищити Європу та нормальне життя мільйонів європейців.

«Український солдат — єдина надія Європи на збереження миру. Не повинно бути жодних обмежень чи затримок у забезпеченні українських військових усім, чого вони потребують, щоб зламати хребет російським окупаційним військам на українській землі», – наголосив він.

Кулеба також наголосив на необхідності посилити санкційний тиск проти держави-агресора, синхронізувати санкції проти Росії та Білорусі та закрити всі лазівки для експорту товарів подвійного призначення в Росію, які вона використовує для виробництва зброї.

Міністр привітав ініціативу Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн щодо використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі військового обладнання для України. На його переконання, союзники мають також знайти необхідні правові підстави та політичну волю для використання не лише доходів, але й самих активів.

Наприкінці свого виступу Кулеба закликав союзників вірити у перемогу України та підкреслив, що наша держава довела свою спроможність нищити ворога та перемагати на полі бою, коли вона має необхідні для цього засоби та ресурси.

Як повідомляли, попередньо посли ЄС погодили виділення Україні €5 млрд на військову допомогу13 березня.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news