logo
21/05
04/05
09/04
07/04
09/10
28/08
15/08
11/08
10/08
09/08
12/07
06/07
19/05
28/04
2 ...

Про феодалів Зубиків, партнерів та друзів Медведчука, які і сьогодні спокійно будують у Львові та заробляють гроші | Блог Івана Спринського

04-05-2024 12:431957

Про феодалів Зубиків, партнерів та друзів Медведчука, які і сьогодні спокійно будують у Львові та заробляють гроші | Блог Івана Спринського
Фото: Facebook

Про феодалів Зубиків, партнерів та друзів Медведчука, які і сьогодні спокійно будують у Львові та заробляють гроші. P.S. В армію племінники Зубика Володимира (Петро та Андрій Зубики), котрі будують у Львові і не планують іти, вони, імовірно, в очікуванні «рускіх»…

Отже по фактах: Медведчук десятиліттями сприяв входженню в політичне та економічне життя України безлічі людей лише задля однієї мети — знищення національного потенціалу України. Одним з таких "політичних продуктів" є уродженець Львова Володимир Зубик. Відомий фігурант скандалів, пов'язаних з незаконним будівництвом та економічними махінаціями, а також власник будівельної імперії "Інтергалбуд".

Зубик В. почав свою кар'єру як бухгалтер у Львівському Тресті їдалень у 1982 році. Швидко піднявшись по службовому дереву, він став ревізором Управління громадського харчування Львівського облвиконкому. З власних джерел відомо, що підійматись кар’єрними сходами йому допомогли впливові зв'язків у родині. Ця посада відкрила перед ним безліч можливостей. В середині 80-х не кожен міг собі дозволити будувати розкішний будинок з басейном і залишатися непоміченим, а Зубик В. міг.

Після проголошення Незалежності України, Зубик вирішив стати комерсантом. Поговорюють, що його зв’язки з “органами” були настільки тісні, що міг собі дозволити, у скрутні 90-ті, успішно займатись міжнародним імпортом та експортом (досі не відомо чого саме). У 1996 він навіть змінив своє громадянство (республіка Кабо – Верде) на довгих 9 років. 

З відкритих джерел відомо, що у 1999 році, за допомогою закордонних зв’язків, Зубик В. заснував СП “Тайстра”. Цю фірму зареєстрували на громадянина Польщі, що надало їй статут іноземного інвестора. А згідно з законом “Про іноземні інвестиції” та завдяки лобіюванню покровителів “Тайстра” й усі її дочірні підприємства, отримали безоплатний митний коридор для ввезення пального на територію України. Отримавши такий ресурс, “Тайстра”  через дочірнє підприємство “Лівела” почала заробляти швидко і дуже  багато, просто даючи безмитний коридор в користування за 70% від суми податків, що мали б бути сплачені державі. 

Хто ж саме був тим покровителем? Про це стало відомо з власних джерел і це особа – Богдан Губський. 

В 90-х Губський входив до так званої “Київської сімки” яка формувала еліту СДПУ, разом з Медведчуком, братами Суркісами та іншими не менш відомими “патріотами”. Особа Губського залишається відносно темною конячкою у політичному та економічному житті України останніх років. Усі його публічні заслуги, навряд можна назвати позитивними для держави. Серед них афери з крадіжками газу через промислово-фінансовий концерн “Славутич” і рейдерське захоплення “Черкасиоблгаз”. 

Цікавим епізодом діяльності Губського є те, що у 2007 саме він був тим хто активно допомагав потрапити у Верховну Раду десяткам одіозних політиків, серед яких Андрій Портнов, Володимир Олійник, Олександр Шепелєв, Володимир Зубик  та багато інших. До речі, Олександра Шепелєва визнали винним у замовленні вбивства полковника міліції,  потім він став міністром економіки ДНР. Зрештою його визнали агентом ФСБ. 

Та повернемось до нашого “героя”. У 2004 р Лівела і зелений коридор через митницю приносять Зубику та його кураторам неймовірні статки. Куди ж вони їх витрачають?

З моїх власних джерел відомо, що діяльність “Лівели” мала ситуативний характер і активізовувалась лише в певні періоди. Як не дивно, проміжки активної діяльності “Лівели” чітко збігатися з проведенням передвиборчих компаній не лише у 2004 р, але і 2007 р. та і 2010 р. Таке співпадіння дозволяє припустити, що усі зароблені кошти Лівели йшли саме на фінансування виборчих кампаній однієї політичної партії — Партії Регіонів! На виборах 2007р Зубик В. вже був у перших рядах “регіоналів”, разом з новим проєктом “будівельна компанія “Інтергалбуд”.

Компанія активно розрослась по Україні, створюючи безліч дочірніх підприємств, інвестиційних фондів та фірм. А роль ТОП менеджерів зайняли вже перевірені кадри з “Тайстри”.  Саме вони стали офіційними засновниками й першими керівниками Інтергалбуду.  

У Володимира Зубика офіційно є шестеро дітей, однак жоден не причетний на пряму до сумнівних чи скомпрометованих організацій. Інша справа — племінники. Рідні брати Петро та Андрій Зубики. Цікаво, що у 2013 р. останній змінив фамілію на Мазур, мабуть, намагаючись відмежуватись від спадщини “Інтергалбуду”, за якою на той момент вже тягнувся добрячий шлейф корупційних скандалів. 

Далі буде…