logo
18/07
02/07
29/06
25/06
21/06
19/06
15/06
10/06
09/06
05/06
02/06
01/06
2 ...

ДБР розслідує, як приватизували землю, на якій запроектували автотрасу навколо Львова

01-06-2024 13:17322

ДБР розслідує, як приватизували землю, на якій запроектували автотрасу навколо Львова

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо працівників Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, які передали у приватну власність 1,9 га землі, на якій заплановане будівництво і розширення Північної об’їзної дороги Львова. /ngl.media/

 
 

 

 

Після приватизації цієї ділянки її кілька разів ділили та перепродували, перетворивши на шість окремих ділянок. Личаківський районний суд Львова уже наклав на ці землі арешт, щоб унеможливити подальший переподіл. 

Суть справи

У березні 2021 працівники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області своїм наказом безкоштовно передали 1,9 га у селі Бірки в приватну власність. Уже за місяць власник ділянки перепродав її. За даними NGL.media, новою власницею землі за 75 тис. грн стала Роксолана Завадська, донька місцевого бізнесмена з неоднозначною репутацією Андрія Завадського. Саме Завадський був довіреною особою першого власника ділянки для підписання договору купівлі-продажу. Потім цю землю кілька разів ділили на менші ділянки, і станом на травень 2024 року всі вони належать різним людям. Роксолані Завадській уже не належить жодна з цих ділянок.

Служба автомобільних доріг у Львівської області і , яка відповідальна за будівництво Північної об’їзної дороги Львова, ще у 2021 році звернулася до суду із заявою про скасування державної реєстрації на ці ділянки. САД навіть домоглась судової заборони на перереєстрацію цих ділянок. 

Але через рік керівник САД Олег Береза звернувся до суду і попросив залишити позовну заяву без розгляду, що суд і зробив. Таким чином заборона на перереєстрацію цих ділянок втратила чинність.

У Службі відновлення та розвитку інфраструктури пояснюють, що відмова від позову була необхідна для проведення експертизи.

«У межах судового провадження не вдалося провести земельно-технічну експертизу, яка б встановила чітку площу накладення земельних ділянок, що перебувають в приватній власності, на смугу відведення автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-14 Північний обхід міста Львова, які є землями державної власності. Відтак з метою проведення зазначеної експертизи поза судовим провадження, було подане клопотання про залишення позовної заяви без руху, що дає можливість повторно звернутись до суду з тим самим предметом позову з тих самих підстав», – письмово пояснили NGL.media у Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області.

Кримінальна справа

У квітні 2024 року ДБР відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст.364 ККУ і , вважаючи, що службовці Держгеокадастру порушили земельне законодавство, коли передали у приватну власність ділянку, розташовану в межах «червоних ліній» і Північної об’їзної дороги Львова.

«Згідно із генеральним планом села Бірки, ці зазначені земельні ділянки повністю чи частково відведені в зоні транспортної інфраструктури: з`їзду з проектованої концесійної автодороги Краковець-Львів-Броди-Рівне та Північної об`їзної міста Львова, а також більш ніж на 5 м (до 10 м) відведені у межах червоних ліній існуючої автодороги Т1414 територіального значення», – вказано у матеріалах справи.

Щоб унеможливити подальший поділ і перепродаж ділянок, слідчий ДБР звернувся до суду з клопотанням про їхній арешт. 20 травня Личаківський райсуд Львова задовольнив це клопотання і наклав арешт на шість ділянок. 

Цікаво, що 5 з 6 земельних ділянок, які фігурують у кримінальній справі, реєструвала Наталія Лободинець – державна реєстраторка Белзької міської ради, яка фігурує у низці справ про махінації з нерухомістю. У квітні 2024 року їй анулювали ліцензію у справі про приватизацію частини ландшафтного заказника біля Львова.

До слова, це вже не перший випадок захоплення землі, передбаченої під облаштування Північної об’їзної дороги Львова. Так, торік міськрада Львова повідомляла про самовільне захоплення 6 гектарів у Малих Підлісках, де має проходити ця дорога.

ngl.media