logo
16/05
15/05
14/05
13/05
2 ...

Львівська облрада просить уряд допомогти регіону у боротьбі з COVID-19 і прискорити вакцинацію

14-04-2021 11:00365

Львівська облрада просить уряд допомогти регіону у боротьбі з COVID-19 і прискорити вакцинацію
Фото: пресслужба ЛОР

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо третьої хвилі пандемії та недостатньої вакцинації.

 

Про це інформує пресслужба ЛОР.

Депутати у зверненні наголошують на тому, що в  Україні наростає третя хвиля пандемії, до якої влада знову виявилася не готовою. Адже якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації та строгими правилами карантину, то Україна в цьому питанні, на жаль, відстала.

«Кількість хворих на коронавірус зростає, але той факт, що кожен третій хворий на коронавірус в Україні госпіталізується, свідчить про неправдивість ковідної статистики Міністерства охорони здоров’я України. Наприклад, 03.04.2021 зафіксовано 20341 випадки зараження, а госпіталізовано 5186 людей. Тобто, 25,5% від інфікованих потребують стаціонарної допомоги, що є надзвичайно високим показником. При цьому, понад 70% госпіталізованих потрапляють до лікарень у важкому стані. Такого немає в жодній країні світу.

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. Станом на 12.04.2021 за даними Центру громадського здоров’я в Україні перше щеплення отримали тільки 378 264 особи і за цим показником Україна знаходиться на 121 місці у світі», – йдеться у зверненні.

Як зазначають депутати, водночас Міністерство охорони здоров’я України завезло лише 500 000 вакцин «Ковішілд» та 215 000 вакцин «Коронавак», що вистачить для 0,8% українців. Тим часом, станом на 12.04.2021 у світі вже проведено понад 787 млн. ін’єкцій вакцин, а в Республіці Польща вже вакциновано понад 5,6 млн. людей.

«Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. За даними Державної служби статистики України, у січні 2021 року смертність перевищила показник, який був рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними Міністерства охорони здоров’я України смертність від COVID-19 є меншою», – зазначається далі.

«У більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Крім того дуже лякає той факт, що процес обладнання киснем ліжок у лікарнях на сьогодні, де-факто, зупинився. Також виникають збої з постачанням медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені.

У той же час уряд всю відповідальність за поширення пандемії та вкрай низькі темпи вакцинації намагається перекласти на місцеву владу, хоча Європарламент у своїй резолюції закликає Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров’я, особливо в Міністерстві охорони здоров’я, та ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема при закупівлі медичного обладнання і вакцин для COVID-19.

Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікування хворих на COVID-19, лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.

Реакція Уряду на ці проблеми має бути невідкладною.

Закликаємо центральну владу звернути увагу на забезпеченість лікарень, належний соціальний захист медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікування хворих на COVID-19, прискорити вакцинацію і реально допомогти нашому регіону», – наголошують депутати ЛОР.

Leopolis.news