logo
16/05
15/05
2 ...

До 4 найчистіших водойм Львівської МТГ, КП «Адміністративно-технічне управління» віднесло річку Млинівку біля свиноферми у с.Гряда

15-04-2021 10:16327

До 4 найчистіших водойм Львівської МТГ, КП «Адміністративно-технічне управління» віднесло річку Млинівку біля свиноферми у с.Гряда

Учасники громадської організації «ЕКО.ЮА» повідомили, що комунальне підприємство Львівської міської ради випадково віднесло річку Млинівку, яка потерпає від діяльності свиноферми до ТОП-4 найчистіших водойм Львівської громади.

5 квітня КП «Адміністративно-технічне управління» на своїй сторінці в мережі facebook розмістили пост про те, що «працівниками хімічної лабораторії нашого підприємства у першому кварталі 2021 року було здійснено обстеження, відбір проб та аналіз водних об’єктів Львівської міської ОТГ. З 37-ми водних об’єктів на 33-х виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК). Наднормативні концентрації спостерігалися по таких показниках: залізо загальне, азот амонійний та аміак, фосфати, хлориди, завислі речовини, сухий залишок, синтетичні поверхнево-активні речовини, хімічне та біологічне споживання кисню. Не виявлено перевищень ГДК у 4-х водоймах:

- Водойма в парку «Озеро Левандівське»;

- Водойма на вул. Кульпарківській, 139;

- Водойма на вул. Вахнянина;

- Річка Млинівка у с. Гряда.

Результати хімічної лабораторії комунального підприємства здивували не лише дописувачів соціальної мережі, які залишили обурливі коментарі, але й представників громадська організація «ЕКО.ЮА», які постійно спостерігають за рівнем забруднення цієї річки. За таких дивних обставин еко-активісти відібрали проби води з річки Млинівка. Результати аналізу від 14 квітня 2021 року показали рівень амонію (аміаку) при нормі 0,5 мг/дм - 0,9 одиниць, і це при досить низьких температурах повітря. Наявність аміаку є показником постійного фекального забруднення річки. Цей безбарвний газ, добре розчинний у воді, з характерним запахом, має токсичний вплив, особливо небезпечний при підвищенні температури повітря.

Відомо, що місто Дубляни, села Гряда, Ситихів та Великий Дорошів майже десятиріччя потерпають від свиноферми ТзОВ «АПП Гряда», яка перетворила Млинівку у стічну канаву. В вересні минулого року мешканці сіл за підтримки екологів забили на сполох через нестерпний сморід, зверталися зі скаргами до голови Львівської облдержадміністрації, Максима Козицького, Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, голови села Гряди. 

На початку листопада 2020 року Громадська організація ЕКО.UA оприлюднила результати незалежного дослідження проб води з річки Млинівка. Тоді рівень амонію (аміаку) у річці при нормі 0,5 мг/дм становив 6.0 одиниць.

Як рекомендують еко-активісти, КП «Адміністративно-технічне управління» необхідно ретельніше проводити аналізи і оприлюднювати інформацію, адже необізнані львів’яни можуть влаштувати біля потенційно екологічно небезпечної водойми сімейний відпочинок на природі, що завдасть шкоди здоров’ю. 

Щодо цієї водойми є красномовний коментар одного з користувачів соціальної мережі: «Перед тим як писати що немає забруднень річок та озер то проведіть опитування серед місцевих мешканців. Село Гряда - свиноферма. Так позабруднювала землі та води що вже немає куди. Дубляни - очисні споруди і система каналізації. Часті прориви каналізаційних труб а також злив нечистот напряму на торфи та у річку яка з'єднується з Гамалієвкою (львівське море)».

Leopolis.news