logo
31/07
30/07
29/07
28/07
25/07
23/07
20/07
19/07
18/07
17/07
16/07
15/07
2 ...

Львівщина посіла друге місце серед найпопулярніших туристичних місць в Україні, - Віталій Загайний

11-06-2021 10:22488

Львівщина посіла друге місце серед найпопулярніших туристичних місць в Україні, - Віталій Загайний
Фото: Укрінформ

Сьогодні туризм залишається у переліку тих галузей, які зазнали найбільших втрат від пандемії COVID-19. Все ж попит на подорожі залишається актуальним. Зараз туристи надають перевагу не великим готелям, а зеленим садибам, замість групових турів обирають індивідуальні мандрівки із урахування безпекових заходів.

Про розвиток туристичної галузі на Львівщини під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, повідомляє пресслужба ЛОДА.

«Літо – саме час для різного роду туристичних активностей. Управління туризму та курортів Львівської ОДА акцентує в першу чергу на активному, здоровому відпочинку, - зазначає він. - Сьогодні відбулось засідання комісії, яка розглядала ознакування веломаршрутів, зокрема тих, що включені у національну та міжнародну мережу. Це, наприклад, велосипедний шлях, що пролягатиме від Високого Замку до Ведмежого притулку «Домажир».  Він буде ознакованим і стане гарним доповненням міжнародного шляху в межах проєкту «Ровелове Розточчя» - разом попри кордони».

До слова, цього року буде створено нові безпечні можливості для веломандрівок на території Стрийського, Дрогобицького та Львівського районів.

Також в області активізують створення нових туристичних пропозицій та промоцію локальної екопродукції.

«Ми активно підтримуємо фермерські господарства, які готові працювати у туристичному форматі. І багато підприємств мають інтерес до такого роду діяльності. Зараз в області налічується понад 700 фермерських господарств. Майже три десятки із них готові приймати туристів. Це добрий показник. З огляду на те, що ми ще не позбулись наслідків пандемії, це той формат який на часі – активний, безпечний відпочинок на відкритому просторі. А ми позиціюємо Львівську область як регіон здорового і безпечного відпочинку. Фермерські господарства пропонують туристам активності на природі у сільській місцевості та здорову їжу. Плюс – це вигідно і для фермерів, бо є нагода збільшувати прибутки. Туроператори будуть приводити до них туристів, які купуватимуть крафтові смаколики. Бонусом реєстрації у проєкті «Гастромандри Львівщиною» є партнерська підтримка від облдержадміністрації», - додає Віталій Загайний.

Він також розповів, що Львівщина посіла друге місце серед найпопулярніших туристичних місць в Україні:

«За результатами соціологічного дослідження Міністерства культури та інформаційної політики, наша область потрапила до трійки найпопулярніших туристичних напрямків України. Також регіон увійшов до 5 напрямків, які б українці хотіли відвідати у майбутньому. Це не випадковість, а оцінка важливості щоденної роботи за різними напрямками».

Також до рейтингу популярних природних заповідників України потрапило «Розточчя», що в Яворівському районі.

До слова, до державної програми «Велике будівництво» увійшли 12 об’єктів для реставрації (палаци, замки, об’єкти Белзького заповідника).

Активізує туристичні потоки у гірську місцевість також дорожній проєкт «Малого Карпатського кола».

«Замки, мінеральні води, озера, водоспади, мальовничі гори – у нас є все. Тож запрошую усіх до незабутніх мандрівок. Проте, подорожуючи, не можна забувати про правила безпеки. Тож, щоб не трапилось лиха, обов’язково потрібно зареєструватися для походу в гори у ДСНС. Для цього є коротка онлайн-анкета, у якій потрібно вказати дату й місце початку походу, номер телефону і вершини на маршруті», - наголосив Віталій Загайний.

Також нагадуємо контактні номери телефонів рятувальних підрозділів:

Державна служба з надзвичайних ситуацій – 101, (032) 51-42-102;

Гірська оперативно-рятувальна служба (ГОРС) – (068) 251-75-96.

У Львівській області є Асоціація гірських провідників «Ровінь», де можна знайти експерта з подорожей у горах (номер телефону – 275-22-79; можна залишати заявки на e-mail – rovin@i.ua; сайт – (https://rovin.com.ua/);

На випадок нещастя є мобільний додаток «Саморятівник». Після завантаження і реєстрації у випадку надзвичайної ситуації можна скористатися його кнопкою «SOS» – сигнал тривоги автоматично буде надіслано на телефони близьких і служб порятунку. У додатку є інструкція з надання першої домедичної допомоги і алгоритм дій у випадку надзвичайної ситуації.

Leopolis.news