logo
17/10
2 ...

Більшість українців вважають, що припинення війни на Донбасі залежить від Росії — опитування

25-09-2021 14:58255

Більшість українців вважають, що припинення війни на Донбасі залежить від Росії — опитування
Фото: UkrMedia

Центр прав людини ZMINA оприлюднив результати дослідження «Ставлення українців до питань, пов’язаних із подоланням негативних наслідків збройного конфлікту в Україні».

Про це розповіла адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Олена Луньова, повідомляє Громадське радіо.

За її словами, понад 80% респондентів на питання про події на сході України відповіли, що це збройний конфлікт за участі РФ. 14,5% вважать, що це не так. Ці люди з різних областей України. Це корелюється з тим, які джерела інформації про конфлікт  використовували респонденти

Більш як 85% опитаних сприймають конфлікт в Криму, на Донеччині та Луганщині частинами одного збройного конфлікту.

«Люди досі залишаються оптимістами. Наприклад, впевнені у тому, що окуповані території Донецької та Луганської областей будуть повернені впевнені майже 70%. Щодо повернення Криму — 68% людей вважають це реальним», - розповіла Луньова.

Лідером джерел інформації щодо Криму та ОРДЛО залишається телебачення — 59%. Близько йдуть інтернет, соцмережі та YouTube.

67% опитаних вважають, що припинення війни на Сході залежить від Росії. 

«Ми запитували, що може робити Україна зараз на шляху до відновлення миру. 38% респондентів відповіли, що держава має розробити національну стратегію припинення конфлікту та відновлення миру. 25,6% респондентів вважають необхідністю збільшення інформування людей на окупованих територіях про життя на підконтрольній території. 22,7% опитаних за створення можливостей діалогу», - зазначила Луньова.

Опитування проводили з березня по квітень 2021 року. Під час дослідження опитали 10 тисяч респондентів методом інтерв’ю face-to-face.

Leopolis.news