logo
01/06
31/05
30/05
29/05
28/05
26/05
25/05
2 ...

Петиція про демонтаж пам’ятника Ксаверу Моцарту у Львові зібрала всі необхідні підписи

15-10-2021 12:3010817

Петиція про демонтаж пам’ятника Ксаверу Моцарту у Львові зібрала всі необхідні підписи
Фото: пресслужба ЛМР

На сайті місцевих петицій завершився збір підписів під петицією громадської діячки Наталки Криничанки про демонтаж пам'ятника Францу Ксаверу Моцарту, який нещодавно відкрили на площі Євгена Маланюка у Львові.

Петиція зібрала уже 502 підписи із 500 необхідних для розгляду міськрадою.

«Вимагаю перегляду законності встановлення даної скульптури і демонтажу, як такої, що спотворює історичний та мистецький простір Львова», – йдеться у петиції.

Як відомо, 26 серпня на площі Маланюка у Львові урочисто відкрили скульптуру Франца Ксавера Моцар та. Скульптуру відкрили до 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта (композитора, музичного діяча Львова і натхненника фестивалю). До її відкриття долучився міський голова Львова Андрій Садовий.

Ініціаторами встановлення скульптури є Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt разом з Міжнародною фундацією Моцартеум у Зальцбурзі (Австрія) та науковим товариством Mozartiana Galicia.

Ксавер Моцарт з великою перукою свого батька, яка завжди була йому завелика. В 16 років він втік з Відня, нікому нічого не сказавши, і 30 років прожив у Галичині, більшість часу – у Львові.

Як зазначалось, скульптура показує сина Моцарта у символічному диригентському русі, з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв’язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів.

Однак пам’ятник викликав хвилю обурення у мережах і несхвалення львів’ян.

Leopolis.news