logo
15/01
14/01
13/01
12/01
11/01
10/01
05/01
30/12
29/12
22/12
20/12
19/12
18/12
2 ...

Львівські підлітки долучаються до волонтерства: історії учасниць проєкту «Шкільні Агенти Волонтерства»

10-11-2021 14:291991

Львівські підлітки долучаються до волонтерства: історії учасниць проєкту «Шкільні Агенти Волонтерства»

З кожним роком волонтерство набуває популярності як в Україні, так і в цілому світі. Волонтери – це люди, які добровільно і безкоштовно вкладають свій час, талант та зусилля, аби принести суспільну користь.

 

Волонтерство буває різним, і кожен сам може обирати, до якої ініціативи долучитись: допомагати військовим на Сході, викладати англійську безкоштовно, збирати подарунки для дітей-сиріт чи самотніх людей похилого віку.

Часто думають, що волонтери – це майже супергерої. Насправді, це звичайні громадяни різного віку, які готові брати відповідальність за розвиток країни. Серед них студенти, молоді люди, дорослі, старші, і, виявляється, школярі.

Зараз навіть у новинах згадують історії про жорстокість, неактивність та байдужість сучасних підлітків. Проте, в Україні є дуже багато дітей, які мають активну громадську позицію, прагнуть змінювати їхню країну і допомагати людям. Серед них є дівчата зі Львова, які вибрали волонтерство як спосіб впливати на розвиток міста. 

На школярок вплинув проєкт «Шкільні Агенти Волонтерства», який допомагає підліткам з різних куточків України не лише познайомитись ближче з волонтерством, але й поширювати рух взаємодопомоги серед однолітків. Соломія Оліскевич та Софія Медик долучились до програми влітку та поділились тим, як програма вплинула на їх життя.

Хто вони, шільні агенти волонтерства?

Оліскевич Соломія, учениця 10 класу, почала волонтерити з програми «Мій Телефонний Друг». Вона щотижня спілкується телефоном з 66-літнім дідусем з Хмельницької області.

Упродовж багатьох місяців Соломія є для чоловіка справжнім другом, який підтримає у не прості часи: «Я розповідала йому про свої успіхи, переживання, а він ділився своїм життєвим досвідом, болем та історіями. У мене часто запитували, навіщо я цим займаюсь, і відповідь завжди проста — я щаслива від того, що можу допомогти людині та класно поговорити, маючи лише телефон і час».

Дівчина каже, що програма волонтерство змінило її життя. Після того вона почала активно волонтерити, створювати проєкти, розвивати учнівське самоврядування:

«Я заснувала свій проєкт «Safe Room», який надає допомогу від психологів-волонтерів підліткам, які зазнали булінгу. Я відчуваю, що роблю щось важливе». Зараз Соломія є членкинею шкільного, районного та міського самоврядування міста. Її підтримує її подруга, Софія Медик, з якою дівчина познайомилась також завдяки проєкту «Шкільні Агенти Волонтерства».

Як волонтерство змінює життя?

Волонтерська діяльність Софії почалася спонтанно, коли її сестра розказала їй про Українську Волонтерську Службу. Софія розповідає, як після того намалювала мурал разом із організацією «Будуємо Україну Разом» і взяла участь в «Шкільних Агентах Волонтерства». На цьому тренінгу дівчина дізналася багато про волонтерство та стереотипи про доброчинність.

Сама дівчина ділиться: «Завдяки цьому досвіду я знайшла багато хороших друзів, підтримку та можливості, і це показує всю силу добрих справ.  Я зрозуміла, що погляди людей на волонтерство є суттєво різними. Якщо дехто вважає це марною тратою часу, то інші, навпаки, схвально ставляться до такої діяльності, розвивають її. Зараз волонтерство – це те, що змінює людей, воно приносить соціальну користь, розвиває, показує, що не завжди для щастя потрібні гроші, а всього лише добре серце».

Залученість підлітків в активне життя громади

У рамках проєкту «Шкільні Агенти Волонтерства», який проводиться за підтримки Посольства США в Україні, кожен з учасників не лише проходить навчання, але й поширює знання у рідних містах: проводячи лекції про волонтерство у школах та відкритих просторах. Мета уроків – поширити ідеї та культуру волонтерства серед сучасної молоді. Дівчата розповідають про волонтерство і вірять, що в Україні буде зростати свідоме покоління. Так, у  багатьох виникають сумніви щодо громадської активності підлітків. Однак, факти говорять, що активна громадська позиція, учнівське самоврядування і волонтерство у Львові розвиваються. Софія і Соломія розповідають, що волонтерські чати в телеграмі налічують сотні молодих людей, які ходять на толоки, волонтерять на концертах, допомагають у притулках тощо.

 Як волонтерство впливає на розвиток міста?

«Коли говорять, що волонтерство – це зміни, то мають на увазі зміни в різних сферах. Культурна – допомога на фестивалях, екологічна – садіння дерев і прибирання нашого довкілля на толоках, соціальна – допомога сиротам,потребуючим. Разом ці всі речі розвивають нас і наше місто!».

Чому підлітки волонтерять?

«Я думаю, що сучасне покоління рано дорослішає. Підлітки, починаючи зі школи, активно відстоюють свою думку. Вони прагнуть змін, спілкування, знань і розвитку, а не лише розваг. Волонтерство – це й нагода знайти однодумців  і реалізувати свій потенціал, будучи корисним іншим».  

Оліскевич Соломія

«Волонтерство — це шалений заряд мотивації та натхнення. Це неймовірні люди, до яких хочеться повертатися, і про яких хочеться кричати. Це зміна, що є у кожному з нас. Відкривайте добро у собі та надихайте інших! Міняйте світ, міняючи себе»

Гресс Анжеліка-Марія