logo
12/08
11/08
08/08
07/08
04/08
03/08
02/08
01/08
2 ...

В ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України – Кулеба

13-01-2022 17:23518

В ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України – Кулеба
Фото: УП

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував підсумки засідання Постійної Ради ОБСЄ 13 січня.

 

Про це інформує пресслужба МЗС. 

«Засідання Постійної ради ОБСЄ засвідчило, що наша робота дала результат – в ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку РФ. 

Партнери повністю поділяють позицію України: принципи ОБСЄ, зафіксовані в Гельсінському заключному акті, є непорушними, включно з правом держав вільно обирати, частиною якої організації чи союзного договору бути», – зазначив Кулеба. 

«Маючи підтримку партнерів, Україна продовжує працювати над тим, щоб Російська Федерація замість ультиматумів на тему європейської безпеки почала добросовісно виконувати Гельсінський декалог: припинила агресію на Донбасі, деокупувала Крим, вжила реальних кроків з врегулювання решти створених нею тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, а саме в Грузії та Молдові. У цьому ж контексті нагадую, що згідно з основоположними документами ОБСЄ Російська Федерація зобов’язалася «не розглядати будь-яку частину регіону ОБСЄ як сферу свого впливу», – додав міністр. 

На думку Кулеби, єдиним способом для росіян підтвердити відсутність намірів вирішувати проблеми силовим шляхом є продовження дискусії в усталених форматах, зокрема в ОБСЄ. 

«Україна готова до подальшої тісної співпраці із Польським головуванням задля ефективного втілення порядку денного ОБСЄ після аналізу позицій держав-учасниць за підсумками засідання Постійної Ради ОБСЄ 13 січня. Україна також продовжить активну роботу з партнерами над втіленням комплексного пакету стримування Російської Федерації від нової хвилі війни в Європі, який вже почав діяти», – додав він. 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news