logo
08/12
2 ...

Зруйновані будівлі, закривавлені іграшки та колючий дріт: у Львові презентують особливу карту України

14-05-2022 11:52462

Зруйновані будівлі, закривавлені іграшки та колючий дріт: у Львові презентують особливу карту України
Фото: пресслужба Львівської міської ради

Велетенська карта України із закривавленими дитячими іграшками, зруйнованими будинками, колючим дротом та колосками пшениці, які проростають крізь спалену російськими окупантами землю. Так виглядає інсталяція, створена в межах мистецького проєкту «Крики душ».

У Львові її презентують сьогодні, 14 травня, о 15:00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Авторкою артоб’єкта є львів’янка Уляна Дацишин. Ідея інсталяції, зізнається, зародилась із початком повномасштабної російсько-української війни. Спершу, за співпраці з благодійним фондом «IT TROOPS», підтримки посла України та представників ООН, її презентували в Женеві, тепер – у рідному Львові.

«Я переконана, що наш проєкт побуває ще у багатьох країнах. Через нього я хочу показати світові, до чого призвела політика умиротворення агресора, політика поступок та кулуарних домовленостей, коли в обмін на енергоресурси та прибутки європейські політики закривали очі на вбивства українців. На вбивства дітей, зґвалтування жінок та варварське руйнування цілих міст.  Пригадайте скільки часу українці просили, щоб світ закрив небо над нашою країною, але цього не зробили досі. Переконана, що саме брак вольових рішень і призвів до тієї катастрофи, яку ми маємо зараз», – говорить Уляна Дацишин.

Захід відбудеться спільно з Львівською міською радою. Усі зібрані завдяки проєкту кошти передадуть на потреби Збройних сил України.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news