logo
17/08
2 ...

З «Азовсталі» евакуювали частину захисників Маріуполя

17-05-2022 09:30395

З «Азовсталі» евакуювали частину захисників Маріуполя
Фото: Reuters

У понеділок, 16 травня, з території заводу «Азовсталь» в Маріуполі розпочалася евакуація 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доставлено до медичного закладу  Новоазовська.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Ще 211 захисників через гуманітарний коридор були евакуйовані до Оленівки з подальшим поверненням їх на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну. 

Президент Володимир Зеленський, своєю чергою, заявив, що робота з евакуації українських військових з Маріуполя триватиме.

«Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина. Операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата нашими військовими, розвідниками. Щоб повернути хлопців додому, робота продовжується, і ця робота потребує делікатності. І часу», - наголосив він у своєму відеозверненні.

Територія металургійного комбінату «Азовсталь» залишилася останнім прихистком для українських військовослужбовців у місті. Воно ще в перші дні вторгнення Росії було оточене практично з усіх боків.

«Утримуючи позиції на “Азовсталі”, вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20000 особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС.

Сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало нам можливість підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська знаходяться і сьогодні та дають гідну відсіч агресору. Ми отримали критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил, отримання допомоги від партнерів. Найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу - зберегти життя оборонців Маріуполя», - повідомили у Генштабі.

Там також зазначили, що заходи з порятунку оборонців, які залишаються на території «Азовсталі», тривають.  

Захисники Маріуполя - герої нашого часу. Вони назавжди в історії. Це окремий загін спеціального призначення «Азов», 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя. 

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news