logo
29/06
28/06
27/06
26/06
24/06
23/06
2 ...

Рашисти готуються до незаконної анексії 4 областей України – омбудсмен

20-05-2022 21:38646

Рашисти готуються до незаконної анексії 4 областей України – омбудсмен
Фото: 5.ua

Після провалу плану щодо  проведення «референдуму» на Херсонщині через масові протести місцевих мешканців, окупанти розпочали розробку іншого сценарію привласнення українських територій.

Про це повідомила уповноважена з захисту прав людини ВРУ Людмила Денісова.

За її словами, з цією метою до держдуми рф внесено законопроект про розширення повноважень президента, зокрема щодо створення тимчасових адміністрацій за межами рф на захоплених територіях України.

У планах загарбників утворити тимчасові адміністрації у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях.

Підготовка до цього вже розпочалась.

У Скадовську Херсонської області окупанти формують базу даних мешканців під приводом здійснення соціальних виплат у російських рублях. Водночас ними анонсується оформлення нових паспортів зразка рф для мешканців тимчасово окупованої Херсонської області.

Денісова зазначила, що напередодні колаборант Володимир Сальдо, який проголосив себе очільником Херсонської області, повідомив рашистським ЗМІ, що Херсонщина вже найближчим часом увійде у склад рф.

«Такі дії держави-агресора на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням основоположних принципів суверенності та територіальної цілісності держави, вимог статті 2 Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права», – наголосила вона.

Омбудсмен звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news