logo
07/07
06/07
05/07
04/07
2 ...

Зеленський закликав світ допомогти створити коридор для експорту українського зерна та олії

23-05-2022 15:03310

Зеленський закликав світ допомогти створити коридор для експорту українського зерна та олії
Фото: agronews.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розблокування українських портів є стратегічним питанням, адже блокування росією може призвести до дефіциту зерна та олії у світі.

Про це він сказав під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Усі наші порти заблоковані, заблоковане Чорне море і Азовське узбережжя, заблокване російською федерацією… Зерно частково щоденно крадуть російські військові, а потім вивозиться кораблями до тих чи інших країн...», – заявив Зеленський.  

«Купувати таке зерно можуть хіба недружні країни. На самоті ми не зможемо боротись із такими діями рф», – наголосив він.

За словами Зеленського, потрібно розблокувати наші порти, зробити коридор для нашого зерна, нашого соняшника, харчової продукції.

«Важливо, щоб зробили коридор на 22 мільйони тонн зерна й олії. Інакше буде дефіцит. Це друга фаза після енергетичної кризи минулого року, спровокованої росією», –- сказав Зеленський.

Президент зауважив, що Україна може вивозити 10 мільйонів тонн продукції на місяць зокрема, залізницею, через дружні країни – Польщу та Прибалтійські країни.

Як відомо, у Давосі з 22 по 26 травня проходить Всесвітній економічний форум.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news