logo
17/08
16/08
15/08
2 ...

Україну очікує дефіцит: яких продуктів може не вистачати

24-05-2022 09:08443

Україну очікує дефіцит: яких продуктів може не вистачати
Фото: ілюстративне

В Україні цього року прогнозують дефіцит деяких овочів. Переважно це стосується культур, які у промислових масштабах вирощують на півдні країни.

Про це розповіла аналітик УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу) Світлана Литвин, пише «Сьогодні».

А оскільки росіяни окупували четверту частину територій України, де вирощувався солодкий перець (а це 25% на території Херсонської області), найбільшого дефіциту варто очікувати саме цього овоча. При цьому основну частину солодкого перцю на продаж (93%) вирощували саме в індивідуальних господарствах.

Саме через окупацію українці фактично втратили ринки збуту та свій єдиний дохід, а Україна загалом — більшу частину врожаю теплолюбних овочів.

Як боротимуться з дефіцитом?

Для того, щоб подолати дефіцит солодкого перцю, в Україні пропонують розширити площу вирощування на підконтрольних територіях та збільшити обсяг імпорту продукції . В 2021-му в Україну імпортували овочі переважно з Туреччини.

Натомість спрогнозувати ціни на новий урожай неможливо, оскільки аграріям потрібен час, щоб адаптуватися до нових умов, цін на добрива та пальне, запчастини тощо.

Інфляція в Україні

Споживча інфляція в Україні в річному вимірі прискорилася до 16,4%, з початку цього року ціни зросли на 10,9%, а якщо порівнювати з місяцем березнем, то на 3,1%.

У Нацбанку кажуть, що основні чинники прискорення інфляції такі:

  • порушення ланцюгів постачання;
  • збільшення витрат бізнесу;
  • фізичне знищення активів підприємств через повномасштабний напад рф;
  • нерівномірний попит і пропозиція товарів за регіонами.

Якщо у відносно спокійних регіонах ціни зростали через те, що реалізувався відкладений попит, то у окупованих районах з бойовими діями ціни зростали через дефіцит.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news