logo
07/07
2 ...

На вул. Руданського за понад 50 тис. грн відновили історичні двері (ФОТО)

27-05-2022 14:04251

На вул. Руданського за понад 50 тис. грн відновили історичні двері (ФОТО)
Фото: Бюро спадщини

Ще одні відреставровані двері прикрашатимуть будинок у самому центрі Львова. Цього разу фахівці відновили браму у будинку на Руданського, 1. Двері отримали нове життя в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Роботи фахівці розпочали виконувати ще до початку повномасштабного вторгнення москалів в Україну.

Про це повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

 «Це дубові історичні двері, які були у поганому стані, зокрема, через нефахову реставрацію у минулому. Брама мала суттєво втрачене декоративне оздоблення. Тож ми знайшли такі ж самі двері на вулиці Тиктора і за тими ескізами зробили копії елементів, яких не вистачало», – розповів реставратор Павло Войтович.

Крім того, в цій брамі на вулиці Руданського, 1, реставратори відновили втрачені раніше віконця на завісах, які відчиняються з боку під’їзду. Такі віконця колись робили для того, щоб зручно було мити скло.

«А у світлику ми замінили просте звичайне скло на фацетоване, та також внизу брами поставили втрачений раніше відбійник для ніг. Загалом довелося замінити приблизно 10% зіпсованої часом деревини», – додає реставратор.

Загальна вартість робіт становила 50 586 грн. З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак вклад мешканців у відновлення брами становив 15 1476 грн свого внеску.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news