logo
05/08
03/08
30/07
28/07
26/07
25/07
24/07
22/07
20/07
19/07
17/07
12/07
11/07
2 ...

Маркарова пояснила, чому ленд-ліз досі не запрацював (ВІДЕО)

20-07-2022 13:26474

Маркарова пояснила, чому ленд-ліз досі не запрацював (ВІДЕО)
Фото: facebook.com/oksana.markarova

Посол України у США Оксана Маркарова розповіла про військову допомогу, коли та яким чином запрацює ленд-ліз.

Про це вона повідомила в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За словами Оксани Макарової, як тільки війна розпочалась, були перші зміни до бюджету США – 13,6 млрд дол. загальний пакет, всередині якого була військова частина, і тепер великий другий пакет на 40 млрд змін до бюджету, в яких теж понад 20 млрд – це частина якраз безпекова.

«Там є три програми – одна програма Presidential Drawdowns – це те, про що ми чуємо, коли президент Джо Байден виділив таку-то кількість озброєння по цій програмі. Як працює ця програма – це виділяють те, що наш союзник має уже зараз у себе на озброєнні, фактично передача нам техніки чи озброєння з американської армії. Це дуже швидко, тому що від моменту ухвалення до моменту, коли ми можемо це отримати, проходять буквально дні. Є другі дві програми – одна програма USIA і друга програма FMF. Це дві програми, за якими відбувається закупівля. Це програми, на які Конгрес виділяє кошти. І в цьому випадку однією програмою оперує Пентагон, іншою програмою оперує Державний департамент, за якими закуповується, і їх теж активно використовують зараз», – пояснила вона.

Як зазначила дипломатка, останні декілька виділень були комбінацією і Presidential Drawdowns, і закупівель.

Україна поки що нічого не отримала за програмою ленд-лізу – відставний офіцер США

 

«Тому всі ці три програми зараз активно використовуються, всі ці три програми досі мають ресурс, який було виділено, і пріоритет, як ви чули від представника Пентагону, озвучений буквально декілька днів тому – максимальне використання цих програм, тому що вони мають кошти, вони мають напрацьовані процедури, вони швидкі у виділенні достатньо, тому по максимуму все, що можливо передати, знайти, узгодити з нами як потребу, для нас будуть використовуватись ці програми», – додала Макарова.

Посол також пояснила, що програма ленд-лізу – це додатковий інструмент, який трішки по-іншому працює, це надання того, що є у власності за різноманітними програмами оренди або лізингу.

«Цей інструмент зараз поки що не використовується, тому що в нас є три поточних програми, які працюють, за якими можна виділити як те, що вже є на озброєнні, так і купити нове в індустрії», – зазначила вона.

«Але, звичайно, ми не виключаємо варіант і ми дуже раді, що цей законопроєкт був ухвалений, тому що він фактично надає ще один інструмент, який у випадку, наприклад, коли не буде вистачати коштів через Presidential Drawdowns, чи у випадку, коли буде наявно набагато більше зброї, яку можна буде виділити, його можна буде застосувати. І на сьогоднішній день ми на такому робочому рівні опрацьовуємо, яким чином це може бути. Тому що саме американська сторона повинна визначитись, і закон доручає безпосередньо американській стороні, адміністрації знайти механізми, напрацювати, як це може бути використано», – додала Маркарова.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news