logo
04/10
03/10
2 ...

У МВС розробили рекомендації для в’їзду і перебування іноземців на території України

09-08-2022 20:56389

У МВС розробили рекомендації для в’їзду і перебування іноземців на території України
Фото: mvs.gov.ua

Іноземці та особи без громадянства, які законно перебувають на території України, мають такі ж права і обов’язки, як українці.

Проте, у зв’язку з запровадженням в Україні 24 лютого 2022 року воєнного стану, конституційні права громадян можуть обмежуватися. Про на брифінгу заявила речниця МВС Альона Матвєєва. 

«З 1 липня 2022 року в Україні запроваджено візовий режим в’їзду для громадян російської федерації. Однак, нагадаю, що віза не є безумовною гарантією того, що людина матиме можливість в’їзду на територію нашої держави. Остаточно визначають право в’їзду представники Державної прикордонної служби України. Також вони в пунктах пропуску перевіряють документи і встановлюють можливість перетину кордону громадянами на в’їзд, виїзд з України, а також транзитний проїзд по території нашої держави», - зазначила Альона Матвєєва. 

Як зазначила речниця МВС, Державною прикордонню службою також здійснюються реєстрація документів, щоб перетнути кордон, особа повинна мати при собі наступні документи: дійсний паспортний документ, повинно бути відсутнє рішення уповноваженого органу щодо заборони в’їзду особи на територію нашої держави, наявність в’їзної візи, якщо інше не передбачено законом, підтвердження мети перебування та наявність достатнього фінансового забезпечення. Іноземці або особи без громадянства, якими не збережено один чи декілька пунктів, не допускаються на територію України».

За її словами, для того, щоб підтвердити мету перебування в Україні необхідно надати документи про туристичне обслуговування, навчання, стажування, працевлаштування в Україні.

«Все це має бути підкріплено документами. Наприклад, для ділових поїздок, це може бути запрошення від підприємства або органу державної влади. Для поїздок з метою освіти або навчання необхідно надати документ про прийом до закладу освіти. Для поїздок туристичного або приватного характеру обов’язково треба надати документ установи, що надає житло, програму поїздки та зворотній квиток», – додала Альона Матвєєва. 

Крім того, речниця МВС підкреслила, що в Україні зараз обов’язкове виконання комендантської години, правил поведінки під час повітряної тривоги або ракетної небезпеки. 

«Комендантська година запроваджується військовими адміністраціями у взаємодії з військовим командуванням, в різних регіонах вона може бути в різний час. Тож на це також варто звернути увагу». 

Окремо речниця МВС зазначила, що громадяни, які порушили правила перетину державного кордону, в’їзд на тимчасово окуповану територію, вчинили злісну непокору закону чи розпорядження військовослужбовців чи іншого представника силових структур, можуть бути затримані на строк від трьох годин до трьох діб.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news